Люди

У Татарові відкрився арт-проект, що показує, куди йде людство (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В арт-просторі Zenko Foundation у Татарові (готельний комплекс «Коруна») відкрилась виставка Сергія Литвинова та Сергія Друзяки – «Quo Vadis?», яка експонується протягом травня. Вхід на виставку вільний.

Роботи художників зайняли всі три зали арт-простору Zenko Foundation, в кожному з них представлено окрему серію картин. Експозиція починається із дещо іронічної серії «Дикі маски» – виконані в техніці класичного живопису, роботи розповідають про маски, якими люди користуються у повсякденному житті: «Нарцис», «Цезар» та інші метафоричні образи.

Наступна, центральна зала арт-простору заповнена акварелями. Зазвичай техніка акварель передбачає невеликі за розміром твори, але в «Коруні» художники представили двометрові картини. Друзяка та Литвинов належать до руху українського нонкомформізму – мистецької течії, яка передбачає зміну усталених речей та стереотипів. Серія дуже драматична та емоційна.

Крісті Енн Хофланд – директор Американського дому у Києві – окремо відзначила ці роботи, висловивши свою повагу до майстерності художників.

У третьому залі арт-простору представлена серія «Пузирі», де глядачеві пропонують подивитись на незвичайні натюрморти. За задумом авторів, пуста форма у цій серії набирає змісту.

Проект експонується одночасно у двох арт-просторах – у Києві , в галереї Американського дому та в основному арт-просторі Zenko Foundation, розташованому на території готельного комплексу «Коруна» у Татарові.

«Ми зробили цей проект разом із Американським домом у Києві, щоб привернути увагу українців та міжнародної спільноти до проблем сучасного суспільства, -говорить засновник Zenko Foundation Зенко Афтаназів. – Сама назва виставки запрошує до роздумів, куди йде людство. У Києві представлені картини більш соціальної спрямованості, у Карпатах – проект поєднав лірику та драматизм».

Куратор проекту – Юлія Нужина.

Довідка: Фонд Zenko Foundation заснований у 2015 році. Основною місією арт-інституції є підтримка і просування українського сучасного мистецтва. В колекції  Zenko Foundation – понад 200 творів вітчизняних сучасних художників. Дебютним проектом фундації стала виставка «Українське сучасне мистецтво. З приватних колекцій» (жовтень-березень, арт-простір у готельному комплексі «Коруна»). Серед пріоритетних напрямків розвитку Zenko Foundation: виставкова програма на майданчиках Zenko Foundation, а також підтримка участі українських художників у масштабних національних і міжнародних проектах, аукціонах сучасного мистецтва тощо; видавнича програма, метою якої є підвищення інформованості вітчизняної і зарубіжної аудиторії про український арт-процес; розвиток веб-порталу, на котрому у відкритому доступі розміщується інформація про колекцію Zenko Foundation, а також низка необхідних довідкових матеріалів, відео-інтерв’ю з художниками, архівні матеріали з історії сучасного мистецтва України.

America House Kyiv: Американський дім – динамічний високотехнологічний простір для навчання, розвитку, творчості та діалогу. Усі ресурси та заходи центру – безкоштовні. Як культурне представництво Сполучених Штатів в Україні, Американський дім є платформою для обміну думками, досвідом та культурою між двома країнами. Неформальна атмосфера, доступ до найновішого комп’ютерного обладнання та затишне кафе – відкриті для кожного. Адреса: м. Київ, вул. Миколи Пимоненка 6. При собі необхідно мати посвідчення особи – паспорт або водійські права.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів: