Люди Світ Фото

У Татарові відкрилася виставка сучасного українського живопису від Zenko Foundation (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

31 липня в арт-просторі Zenko Foundation, який знаходиться в селі Татарів Івано-Франківської області, відкрилася виставка  Cultprostir.

12202

За словами куратора проекту Олександра Соловйова, ця виставка є певним зрізом сучасного українського мистецтва й об’єднана спільним змістом.

«І хоча зараз неможливо подивитися на ці роботи з висоти історичної, адже вони були створені фактично на наших очах, все одно ми сприймаємо їхніх авторів вже як класиків. Потім буде видно, хто витримає випробування часом», – сказав Cultprostir куратор.

12201

До експозиції «Сучасна класика» увійшли роботи метрів українського живопису – Василя Цаголова, Олега Тістола, Анатолія Криволапа, Павла Макова, Арсена Савадова, Тіберія Сільваші, Віктора Сидоренка, Олександра Ройтбурда та інших.

«Особливу увагу я б звернув на фотографічні роботи Арсена Савадова з серії «Commedia dell’arte: Арлекін і П’єро в Криму», – каже Олександр Соловйов. – Серія цікава не лише досконалістю виконання, технічними ходами і ефектами, а й тим, що ці фотографії дають якесь щемливе відчуття, мають ностальгічну ноту, адже вони були зроблені в Криму».

12203

Також у виставці беруть участь молоді митці, які встигли завоювати популярність не лише на батьківщині, а й за кордоном. Це Роман Мінін, Назар Білик і Степан Рябченко. Олександр Соловйов пояснив, чому їхні роботи опинилися в колекцію українського «класики»: «Одна з важливих складових процесу колекціонування – це володіння своєрідним чуттям, що саме цей автор увійде в «золотий фонд». Також куратор називає цей проект «діалогом поколінь».

Виставка «Сучасна класика. Твори з колекції Zenko Foundation» триватиме до 30 вересня.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні