Після заяви міського голови Косова про забруднення річки Рибниця працівники НПП «Гуцульщина» провели терміновий аналіз чистоти води. Побоювання підтвердилися – вода справді небезпечна для водопостачання, повідомили у прес-службі парку.
«Терміновий аналіз чистоти води проводили методом біоіндикації за індексом ТВІ, – повідомляють у НПП. – Ця методика є основною та визнаною оцінкою якості водного середовища за біологічними показниками, оскільки живі організми завжди чітко реагують на негативні дії будь-якого походження, незалежно від їх врахованості та ступеня вивченості».
Чистоти води перевіряли біля потенційних забруднювачів – біля Кутського мосту, навпроти будинку культури (нижче податкової), біля підвісної кладки на Москалівку тощо.
«Встановлено, що біотичні індекси водойми коливаються в межах 6 балів (Кутський міст, податкова) та 7 балів (підвісна кладка), що характерно для помірно забрудненої води – це 3 клас якості, β-мезосапробна вода, яка не рекомендується використовуватися для водопостачання, та, без висновків бактеріологічних досліджень, для купання. Таким чином, показники чистоти води знизилися, адже попередні наші дослідження реєстрували біотичні індекси у 8-9 балів та визначали воду як чисту, згідно ступенів розподілу забруднення».
У парку зазначають, що значення індексу ТВІ коливалися і раніше, зокрема після дощів, потрапляння відходів у річку, однак до цих пір вода у річці доволі швидко самоочищувалася – на 3-5 день показники ТВІ поверталися у норму, що свідчило про високий рекреаційний потенціал водойми. Нині ж спроможність до самоочищення знижена.
Під час проведення досліджень працівники парку побачили, як місцеві мешканці забруднюють річку – люди прали у воді килими та речі домашнього вжитку. Крім того, зафіксували факт викидання у воду карбонату кальцію (біля Кутського мосту), немасштабного розвитку ціанобактерій (цвітіння води).
Працівники НПП обіцяють і надалі моніторити чистоту води у річці Рибниця.
Comments are closed.