Люди

У Міноборони обіцяють, що держава профінансує протезування 14 бійців АТО

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На сьогоднішній день протезування потребують 14 військовослужбовців, які повернулися із зони АТО.

protezy

Про це повідомив директор Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України полковник медичної служби Віталій Андронатій, передає УНН.

“Протезування потребують 14 наших бійців, які повернулися із зони АТО. За державні кошти ми провели протезування першому нашому військовослужбовцю, батьку трьох дітей, який залишився без ноги. Надалі цей процес піде також за державні кошти”, – зазначив Віталій Андранотій.

У Мінобороні зазначили, що нещодавно Верховна Рада України прийняла зміни до Закону України “Про реабілітацію інвалідів в Україні”. Тепер нашим військовослужбовцям дозволено, без набуття інвалідності, отримувати всі ті пільги, якими користуються інваліди в Україні. Тобто протезування, забезпечення всіма засобами для пересування здійснюється за рахунок держави.

Також директор департаменту зауважив, що всі протези будуть імпортними.

“Проте недостатньо одного протеза. От зараз йому ставлять примірочний протез, потім через три місяці йому ставлять постійний протез, потім через рік йому потрібно ставити більш функціональний протез, щоб він міг в футбол грати, і тому подібне. І це все у нас робиться безкоштовно”,- сказав директор Військово-медичного департаменту.

У Мінобороні запевнили, що всі хто потребує протез, отримує допомогу від держави.

“Усі військовослужбовці будуть гарантовано протезовані в Україні. Але: якщо комусь захочеться поїхати в Австрію чи Німеччину, будь ласка. Волонтери готові їх відправити, вони збирають на це кошти”,- резюмував Віталій Андронатій.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, за даними МОЗ, протезування потребують 8 військовослужбовців, які повернулися із зони АТО. У МОЗ також зазначили, що протезування є дороговартісним.

Також нагадаємо, що застрахована особа у разі її протезування з поміщенням у стаціонар протезно-ортопедичного підприємства має право на допомогу по тимчасовій непрацездатності за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.