Люди Світ Фото

У майстернях франківського Карітасу вихованці створюють справжні дива (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Вже десять років при Карітасі діє Центру дозвілля та соціальної адаптації для дітей та молоді з вадами розумового розвитку. Його відвідують 46 молодих людей від 18 до 40 років. Частина з них приїздить з геріатричного пансіонату, а інших привозять батьки.

Спеціально для особливих вихованців у центрі облаштували спортзал, навчальний зал, три професійні майстерні та теплицю.

Заняття в центрі проходять щодня. За словами керівника проекту Надії Чучук, дехто з вихованців вважає, що ті приходять сюди не на навчання, а на роботу.

«Вони відчувають, що вони потрібні, що роблять якусь користь, – говорить Надія Чучук. – У майстернях вони роблять різні вироби, а потім на ярмарках продають. Зароблені кошти йдуть на харчування вихованців».

У столярні хлопці шліфують дерев’яні підставки для календарів на 2018 рік.

Трудотерапевт пан Олександр працює вже два роки. Каже, треба мати витримку. «Зразу знайшов спільну мову з ними, – говорить вчитель. – Їм тут цікаво. Розпитують коли ще будемо щось робити. Зараз вони зачищають заготовки до підставок, а я лакую і доводжу до товарного виду. Сумлінні учні і дуже стараються».

У майстерні паперу, бісеру та декупажу дівчата виготовляють новорічні та різдвяні листівки, поруч – майстерня ткацтва, крою та шиття – там набивають картини з ниток.

У теплиці Карітасу також кипить робота. Там пересаджує вазони, поливають та підживлюють рослини.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.