Люди Фото

У Коломиї з’ явиться пам’ятник першодрукарям міста — братам Білоусам (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Директор Коломийського педколеджу Валерій Ковтун втілив свій задум в життя – за його ініціативи у місті буде встановлено пам’ятний знак першодрукарям Коломиї – братам Білоусам, повідомили у Коломийській міськраді.

dfghj

«Цей пам’ятник – своєрідна фіксація сторінок історії з акцентом на сьогодення, –каже Валерій Ковтун. – Мета просто і прозора – привернути увагу людей до проблем української книги і книгодрукування. До прикладу, сьогоднішнє головне завдання українців – правдиво зафіксувати події Майдану і АТО».

У 1864 році брати Білоуси заклали друкарство у Коломиї.

Скульптура представляє собою розгорнену книгу, а витесані з каменю сторінки вражають пластикою і філігранним виконанням. На звороті –  традиційний символ Галичини – лев. Сама скульптура витесана із цільного піскового каменю, привезеного аж з Теребовлі.

dfghj-2

Дизайн розробив коломийський художник Мирослав Ясінський, а скульптори –Михайло Шкраб’юк і Роман Захарчук втілили ідею в камені.

Два місяці тривала творча робота.

«Камінь-пісковик має особливу теплоту і фактуру, – каже скульптор, – тому працювалося дуже гармонійно, намагався втілити настрій стародруку, шукав творче рішення. Але найбільше мені запам’ятався той момент, коли книжка відділилася від скали і зажила своїм життям».

dfghj-3

Пам’ятник встановлять на розі вулиці Театральної та Вічевого майдану.

Офіційне відкриття відбудеться 20 серпня о 14:00 на вулиці Театральній, 21 (біля магазину “Вишиванка”).

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні