Люди

У Калуші знайшли могилу та дзвін відомого майстра

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Краєзнавці Олександр Коваль та Василь Фіцак упорядковують старе кладовище Калуша. Вихідними, під час пошуків, вони знайшли поховання знаного двонаря Антонія Серафина.

За словами Василя Фіцаканадгробок потребує реставрації, тому найближчим часом калушани займуться його ремонтом. До цього часу було відоме місце поховання його батька, інформують “Вікна”.

Антоній Серафин мешкав в Калуші, був знатною людиною і займався відливанням дзвонів, і дотепер його подальша доля не була достеменно відома. Його роботи 1912 року були відзначені почесними дипломами на виставці в Кракові, золотими медалями у Львові та Стрию, та чотирма срібними медалями.

На старому кладовищі Калуша похований його батько Ян Серафин, де встановлено дорогий кам’яний надгробок, який є цінною авторською роботою.

У Добровлянах вдалось віднайти унікальний дзвін роботи Антонія Серафина. Він мав свою ливарню в Калуші, і його дзвони займали почесні нагороди на виставках.

За словами Василя Фіцака, наразі це єдиний віднайдений дзвін в Калуському районі, який був відлитий 1901 року. Окрім того, під час пошукової експедиції знайшли також дзвін з ливарні Фельчинських на дзвіниці у селі Добровлянах.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.