Люди Світ

У Франківську жінку покусали бродячі собаки

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У п’ятницю, 5 грудня, до першої міської лікарні Івано-Франківська з численними травмами поступила жінка, на яку накинулася зграя собак.

c8fbe63dd1be39e87317c329fa1be31a[1]

«Практично усі рани від укусів є первинно інфікованими. Зуб контактує зі шкірою, прориває її і наносить рану. На зубі є певні ферменти, слина, яка розкладає тканини. Через небезпеку інфікування такі рани не зашивають для того, аби не допустити розвиток інфекції. Також від укусу можна отримати зараження сказом, хоча останні роки таких випадків у Івано-Франківську не було. Проте лікарі призначають навіть профілактичне лікування, аби запобігти захворюванню сказом. Адже 98-99% такої хвороби закінчуються смертю пацієнта», – каже Ігор Непорадний, завідувач травмпункту першої міської лікарні, директор центру антирабічної допомоги.

За словами Ігоря Непорадного, в середньому на рік у травмпункті приймають від 500 до 550 людей, покусаних собаками, кішками, їжаками, гризунами, кажанами, тощо. З них 90% – безпритульними собаками.

Рани після укусів лікарі не зашивають, а тому заживають вони значно довше. У крайньому разі наносять так звані навідні шви, аби звести краї рани, щоб будь-коли можна було ці шви розпустити і боротися з інфекційним ускладненням. Курс лікування при укусі тварин – це введення шести ін’єкцій антирабічного препарату, вакцини, одна ампула якої коштує від 60 до 100 грн.

Випадку, щоб ціла зграя собак повалила жінку на землю і покусала, лікарі не пригадують.

«В більшості європейських країн тварини є облікованими і кожен господар несе відповідальність за тварину, особливо, якщо вона опиняється на вулиці. У нашій державі, як це не прикро, такої відповідальності немає, – говорить головний лікар Івано-Франківська Тарас Масляк. – Собаки, які напали на жінку в п’ятницю, були сторожовими, вони вибігли з території, яку охороняли. І це ще й вина охоронців, які допустили, щоб тварини покинули територію. Можливо, заходи по каструванню собак дадуть якийсь ефект через 5-7 років, якщо буде природне зменшення кількості безпритульних тварин. Але тоді, коли одні люди займаються стерилізацією тварин, інші навпаки, викидають цуценят на вулицю. І це справді є проблемою. У Івано-Франківську трапився перший справді жахливий випадок нападу зграї бродячих собак на людину, але ніхто не може гарантувати, що така ситуація не повториться».

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні