Люди

 У Франківську відкрили пам’ятну дошку Курінному Чорноті

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Івано-Франківську сьогодні, 13 грудня, у річницю смерті, відкрили та освятили пам’ятну дошку Володимиру Чав’яку-“Чорноті” на однойменній вулиці, повідомляє «ГК».

Іванофранківці, представники цивільного корпусу “АЗОВ”, представники Конгресу українських націоналістів та духовенства прийшли, щоб згадати про Курінного Чорноту та віддати йому шану.

Так, міський голова Руслана Марцінківа зазначив, що в місті й надалі будуть вшановувати героїчні постаті.

DSC_0162-2

Курінний Чорнота – Володимир Чав’як

Володимир_Чав'як-Чорнота

Народився 1922 року в селі Тустань коло Галича, закінчив гімназію в Станіславові, де став членом ОУН. Псевдо взяв собі на честь Івана Чорноти, сподвижника Богдана Хмельницького. Він був одним з перших добровольців УПА в Галичині, а на вишкіл вирушив рядовим стрільцем уже 28 липня 1943 року.

Став командиром рою (від серпня 1943), командиром чоти у сотні «Змії», під командою легендарного «Різуна» (Василь Андрусяк) (від квітня 1944) та командир кур’єрської групи, яка йшла на Захід (від серпня 1947). В Чехії в листопаді 1947 року він був тяжко поранений і в непритомному стані потрапив в руки ворога. Його перевезли до СРСР та засудили до 25 років ув’язнення.

 

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні