Люди

У Франківську відкрили пам’ятну дошку Дмитру «Да Вінчі» Коцюбайлу

Google+PinterestLinkedInTumblr
На фасаді Івано-Франківського професійного будівельного ліцею, де навчався Дмитро «Да Вінчі» Коцюбайло, відкрили пам‘ятну анотаційну дошку. Дмитро не довчився тут ще рік, бо обрав свій шлях – захищати Україну.
Боронити Україну Дмитро Коцюбайло почав ще з Майдану. І боровся за державу дотепер. Коцюбайло був командиром батальйону 67-ї окремої механізованої бригади “Вовки Да Вінчі”. Він загинув у бою під Бахмутом. Дмитру Коцюбайлу було 27 років. Про це повідомляють у пресслужбі міського голови.
Як приїхав з Майдану сказав: «Мамо, я йду на схід». Я сказала: «Куди? Ти ж дитина, тобі ще вчитися треба». Та він як пішов в 2014 році, потім отримав поранення, приїхав на реабілітацію, побув 2 дні і знову сказав, що їде на схід. З пластиною у плечі, так з нею і залишився». Його прадід був в УПА, він з дитинства цікавився історією, якісь розкопки вів, любив таке з дитинства. Я ще пам’ятаю, як він був на Майдані, приїхав і каже «Мамо, це буде ще велика війна. Побачите, що це буде зі сходу, якщо на сході не припиняться бойові дії, вони підуть дальше і буде велика війна», – каже Оксана Коцюбайло, мама Дмитра.

Мати Героя України впевнена, такі заходи потрібні, щоб не забувати всіх Героїв, які загинули за Україну.

Він був людиною, яка завжди готова допомогти і прийти на поміч. Він вирізнявся характером. Відразу було чутно і видно його патріотизм. Ми не думали, що він поїде на війну, тому що мав ще довчитися. Коли він поїхав до Києва, ми всі очікували, всі одногрупники писали й питали коли він повернеться. Він написав: «Коли все закінчиться». От так закінчилося печально, – пригадує одногрупниця Дмитра Наталія Блага.
Ольга Гузар – директорка будівельного ліцею пригадує, що Дмитро особливу любов мав до історії. В зошитах малював історичні сюжети та казав, що хоче залишити свій внесок в історію – йому це направду вдалося.
Дякую усій родині за те, чого вони навчили, вклали в його серце любов до України. Дякую усім присутнім за те, що так гідно поминаємо і вшановуємо наших захисників, а також усім побратимам Дмитра, які продовжують боротьбу. Героям Слава!, – з вдячністю каже Ольга Гузар, директорка професійного будівельного ліцею.
Трагічна загибель Да Вінчі зробила його легендарною особистістю для всієї України. Він був першим добровольцем, якому надали звання «Герой України» прижиттєво. На найближчій сесії мерія планує надати йому звання “Почесний громадянин міста Івано-Франківська”. 
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.