Люди Фото

У Франківську представлять унікальну ікону – заступника всіх воїнів Святого Пантелеймона

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

25 грудня о 15.00 в Івано-Франківському обласному краєзнавчому музеї презентують унікальну сакральну пам’ятку – скриньку-мощівник Святого Пантелеймона 1789 року. Презентація буде проходити в рамках відзначення 5-річчя проекту «Врятуймо скарби разом».

DSC_3127

«Цей релікварій став тим твором, який ми зараз хочемо показати, – говорить автор проекту, реставратор Віталій Твердохліб. – Ця пам’ятка давно перебувала в наших фондах, але так складається, що твори, які попадають на виставку мають свою цікаву історію. Ми не вибираємо їх окремо – це приходить якось внутрішньо. Коли почали дослідження твору, то побачили цікаву ікону – зображення Матері Божої, Розп’яття та Святого Пантелеймона. Він є захисником воїнства. Це нам дуже на часі – потреба захистити наших воїнів і молитися за них».

DSC_3137

Також за словами реставратора, в іконописі постать Святого Пантелеймона була шанована ще за часів Київської Русі. Наприклад, князь Ізяслав носив зображення святого на своєму шоломі, шанували його й козаки.

DSC_3140

Цей релікварій буде виставлено лише чотири дні з 25 по 28 грудня, оскільки ще перебуває на реставрації. В ці дні люди, які прийдуть на виставку, зможуть зробити свою пожертву для українських військових та можуть попросити у святого заступництва для наших бійців.

DSC_3137

Релікварій Святого Пантелеймона – це дерев’яна скринька, де за однією з версій дослідників, зберігалися мощі святих. Також в процесі дослідження на ньому знайшли напис грецькою мовою та розшифрували дату – 1789 – 1889 рік.

DSC_3125

За словами Валерія Твердохліба, ікони релікварію зображені на тлі морських пейзажів та церков монастиря.

«Є припущення, що це може бути грецька пам’ятка, яка навіть могла бути зроблена на горі Афон, – говорить Твердохліб. – Такі твори робили, як правило монахи в монастирях».

DSC_3124 DSC_3123 DSC_3122 DSC_3121 DSC_3120 DSC_3118

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні