Відео Люди

У Франківську молоді націоналісти зірвали лекцію про фемінітиви (ФОТО, ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У понеділок, 19 березня, у книгарні «Є» в Івано-Франківську мала відбутися лекція-дискусія «Поговоримо про фемінітиви».

Читати лекцію, організовану громадською організацією “ФРІ”, мала Іванка Урда — літераторка, редакторка, феміністка, засновниця проекту «Львівські прозові читання». Натомість, лекцію просто зірвали, пише “Репортер”.

На захід прийшли кілька місцевих хлопців, які представилися активістами товариств «Карпатська Січ» і «Сокіл». Одразу стали поводитись дуже розкуто, навперебій викрикували питання щодо фемінізму, заперечували його доцільність в Україні. Лекція швидко переросла у балаган.

Професор Олег Жерноклеєв, викладач всесвітньої історії Прикарпатського національного університету, який також був на заході, кілька разів пропонував просто послухати лекцію. Але його не почули.

«Я не був налаштований ні за, ні проти, хотів просто послухати, — сказав Олег Жерноклєєв «Репортеру». — Не вийшло».

Молоді націоналісти голосно доводили організаторам, що сам захід є безглуздим, один звинуватив Іванку Урду в «грантожерстві», інший назвав лесбійкою, бо вона, мовляв, підтримує ЛГБТ-спільноту.

Наостанок молоді люди пообіцяли відвідувати усі подібні заходи у Франківську, за їхніми словами, «щоб не допустити нав’язування мешканцям феміністичної ідеології».

Як каже координатор заходів у книгарні «Є» Богдан Кирста, він здогадувався, що на лекції можуть бути гості з різними поглядами, готувався, але конструктиву все одно, на жаль, не вийшло.

«Ми очікували на дискусію, та, коли зайшла «Карпатська Січ», я зрозумів, що лекції не буде», — сказав «Репортеру» Роман Мельник, один із співорганізаторів заходу.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.