Люди Фото

У Франківську довели, як можна зекономити 15 % сімейного бюджету, просто змінивши свій стиль життя

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У громадському ресторані «Urban Space 100» відбулася підсумкова зустріч учасників міжнародної програми «Стале домогосподарство».

DSC_1102

Це освітня програма для родин, 8-тижневий експеримент, впродовж якого вони у власному побуті практично застосовують поради щодо енергозбереження, сортування сміття, зменшення витрат води, навчались заощаджувати сімейний бюджет та вести екодружній стиль життя.

DSC_1099

За словами координатора програми в Україні Галини Гупан, Прикарпаття є єдиною пілотною областю, де запровадили цей проект. Проект започаткували у 2013 році.

DSC_1118

«Це пілотна фаза і нова для України, – говорить Галина Гупан. – Результати по Івано-Франківську перевершили всі наші сподівання. Ми більше як в три рази перевищили результати, яких від нас чекав наш донор – шведська агенція міжнародного розвитку та співробітництва «Sida». Зараз у Франківську є більше двох тисяч домогосподарств, а це 6, 5 тисяч членів цих родин, які взяли участь у проекті протягом півтори роки».

DSC_1105

Гупан стверджує, що родинам, що пройшли програму, вдається в середньому до 18% знизити витрати електроенергії, до 17% води та до 28% скоротити кількість відходів, просто змінивши власні звички. . Загалом для домогосподарства в середньому – 15 % економії сімейного бюджету.

DSC_1112

Програма «Стале домогосподарство» є продовженням в Україні міжнародного освітнього руху «Екокоманди», який діє в Ірландії, Нідерландах, Бельгії, Великій Британії, Іспанії, Швеції, Угорщині, Польщі, В’єтнамі, США та інших. Україна — 23 країна, що приєдналась до програми.

DSC_1085 DSC_1104 DSC_1108

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів: