Люди Фото

У франківському СБУ знищили пам’ять про енкаведистів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У четвер, 23 жовтня у приміщенні СБУ, що на Сахарова 15, на другому поверсі демонтували пам’ятну стелу з кількома десятками прізвищ працівників НКВД, які боролися проти українського народу. Дошку поставили ще на початку 1960-років.

DSC_2442

За словами начальник управляння СБУ в області, полковника Миколи Найдича, ще у червні громадська рада при управлінні підняла питання щодо цієї стели.

DSC_2455

«Ми звернулися до науковців, істориків, краєзнавців, аби вони вивчили, чиї імена занесені на цю дошку, – говорить Найдич. – Після кропіткої роботи, беручи до уваги і моральні критерії, було встановлено, що ці прізвища тих, хто придушував національно-визвольний рух на Прикарпатті з 1945 по 1955 роки. Тут не має жодного прізвища того, хто б за роки Другої Світової війни воював за Україну. Ми зрозуміли, що ця дошка не має права в подальшому перебувати в цих стінах. Прийняли рішення про демонтаж».

DSC_2441

Також за словами Найдича з деякими прізвищами, вибитими на цій стелі, краєзнавцями знайдено жахливі спогади про їхні діяння. «Це і розстріли, і ґвалтування, – каже Найдич. – Наводили такі приклади, що дівчата, як їх бачили, то кидалися в криницю, аби лиш не попасти в їхні руки».

DSC_2446

Начальник управління СБУ говорить, що було кілька спроб знести цю дошку, але реалізували це лише тепер. Що буде замість неї в СБУ не говорять. Все буде вирішуватися на засіданні громадської ради.

DSC_2437DSC_2433 DSC_2434 DSC_2442

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні