Люди Світ Фото

У центрі Франківська тротуар перед колишньою друкарнею перетворять на сучасний сквер

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У п’ятницю, 6 травня, в громадському ресторані “Urban Space 100” міські активісти Роман Рудий, Андрій Назаренко та Олександр Шевченко розповіли про нефункціональність і незручність простору перед друкарнею на Січових Стрільців та про те як його реорганізувати.

Фото Друкарні_поточний стан

Зміну публічного простору перед друкарнею можна умовно розділили на три етапи. Спершу дослідили територію, організували зустрічі із зацікавленими сторонами, представниками друкарні, а також із представниками міської влади.

Наступним етапом має стати хакатон (форум). Він пройде  14-15 травня і завершиться 15 травня презентацією результатів  у громадському ресторані Urban Space 100. На хакатоні впродовж двох днів  інтенсивно працюватимуть над сценаріями реорганізації занедбаного простору перед друкарнею у сучасний міський сквер. Серед учасників будуть представники Києва, Львова, Івано-Франківськ, яких об’єднує спільний досвід реорганізації міських просторів.

Важливою буде і участь місцевих активістів та професіоналів, які краще розуміють, якою мала б стати ця територія перед друкарнею. Результатом хакатону стануть декілька детальних архітектурно-планувальних рішень проблеми містян.

Прес-конференція_презентація_хакатону_06.05.16

Ініціаторами проведення хакатону та втілення проекту є міські активісти Франківська Роман Рудий та Уляна Федик, які отримали фінансування від громадського ресторану “Urban Space 100” на проведення хакатону.

Це хороший приклад того, як ініціативна група об’єдналася навколо певної проблеми і має бажання змінити громадський простір. Платформа “Тепле Місто” виступає партнером цього проекту і надає організаційну підтримку у проведенні хакатону. Надалі результати хакатону передадуть групі, що безпосередньо займатиметься втіленням того чи іншого сценарію у життя. Особливість такого робочого підходу пов’язана з тим, що ініціатива є громадською і втілюється саме “знизу догори”.

Івано-Франківськ поступово стає лідером громадських ініціатив, сюди приїжджають за досвідом активісти з різних куточків України, тож “Тепле Місто” очікує, що ця ініціатива стане успішною не тільки для нашого міста, але й інших міст України.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні