Люди Світ

Тисячі прочан прийшли на Патріаршу прощу до Манявського монастиря (ФОТО)

Google+PinterestLinkedInTumblr

 Майже порожні вулиці довколишніх сіл, на кілометри простяглися затори автівок на шляху до храму.  Сьогодні, 7 липня,  православні християни  зібралися у Хресто-Воздвиженському Манявському монастирі Богородчанського району Івано-Франкіської області. Проводив святкову літургію  Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

«Це свято нагадує нам про Бога, про вічне життя, і про те, що потрібно очищатися від гріхів, – каже Філарет. – Коли ми вшановуємо тут Іоана Предтечу, преподобних Іова і Феодосія Манявських, ми цим закликаємо людей до покаяння. Бог бачить наші страждання і дасть нам перемогу у війні, ми молимося, щоб в Україні був мир і злагода»

Зустріли Патріарха квітами й караваєм. Літургія у співслужінні архієреїв та духовенства розпочалася о 10 ранку.  Після, паломники, що попередньо отримали дозвіл від святих отців, прийняли Святе Причастя. Філарет нагородив 16 бійців та волонтерів війни на Донбасі  медалями «За жертовність і любов до України», одна з яких –посмертно.

«Росія відібрала Крим, воює на Донбасі. Кращі сини й доньки України віддають за український народ найдорожче – своє життя. Ми приходимо сюди й надихаємося їх подвигами на свої власні, – наголошує у своїй проповіді Патріарх Філарет. – Росіяни –  православні християни, і вбивають братів українців. Це несправедливо. Це подібно тому, як Каїн убив Авеля.  Нехай тремтять, бо Бога зі злом і агресію там немає. Правда на нашому боці й ми повинні твердо вірити у перемогу».

 Тут, на землі Манявсього монастиря, немає звязку та Інтернету, лише люди, чиї щирі молитви звернені до Господа Бога. Кожен із паломників прийшов сюди зі своєю метою, хтось прийняти Святе Причастя, хтось помолитися за Україну чи близьких.

 «Я прийшла подякувати Господу за все – за доброту, любов, і прошу про мир, спокій для Україні й наших дітей», –  розповідає Любов Клим, прихожанка монатиря.

«Досить приємно, що про нас дбають і на святкову літургію приїжджає Патріарх. Ми прийшли помолитися, щоб Бог давав нам і дітям краще здоровя», – каже Ярослав, прихожанин.

 За словами братії монастиря, це вже вчотирнадцяте люди збираються на Всеукраїнську прощу для спільної молитви.

Фото прес-служби Івано-Франківської ОДА.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.