Люди Світ Фото

“Тримай книгу”. У Франківську презентували фотовиставку про читання (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

19 серпня о 18.00 дворику «Шевченко 3» презентували фотовиставку «Тримай книгу». Організатор проекту та автор ідеї – працівник бібліотеки ІФНМУ Ганна-Анастасія Мельничук. Автор фотографій – Денис Квасов.

_MG_7431

А на початку навчального року фотовиставку планують презентувати і в ІФНМУ. Потім вона помандрує й іншими університетами та бібліотеками міста.

_MG_7430

Виставку організували  в рамках інформаційної кампанії «Все починається з бібліотеки» за підтримки ГО «Інститут політики та урядування» та Посольства США в Україні.

_MG_7429

Нещодавно Ганна-Анастасія Мельничук виграла у «Школі ефективного урядування: адвокасі» та здобула грант на реалізацію власної ідеї з пропагування бібліотечної справи. З-поміж 156 кандидатів з усієї України її проект потрапив у трійку найкращих. До кінця серпня дівчина мала завершити роботу над створенням фотовиставки «Тримай книгу».

_MG_7431

«Це маленький експеримент – подивитися через об’єктив фотокамери, як виглядає сьогодні процес читання, хто і як спілкується з книгою, каже Ганна-Анастасія Мельничук. – Звичайно, електронні книги частково замінюють паперові, але дуже багатьох ця заміна не влаштовує, подібно заміні натуральної їжі на фастфуд. Погодьтеся, що «стара» книга має свою естетику, свій смак і навіть свій запах. І навіть свою мудрість. А сама людина, яка читає, несе в собі певну естетичну красу».

_MG_7421

В експозиції представлено 25 робіт «читаючої» колекції. На фотографіях герої читають в кав’ярнях, перукарнях, в транспорті, на навчанні, на вулицях. Герої світлин – як випадкові франківці, так і знайомі та студенти.  Найбільше фотографій зробили в бібліотеці ІФНМУ.

_MG_7423

«Ми вирішили забрати з фотографій колір, щоб закцентувати на сюжеті. Всі фото – історії про те, як люди в різних ситуаціях і різних містах читають книги, – говорить автор виставки Денис Квасов. – Книга і людина тут наодинці. Бібліотеки сьогодні дуже недооцінені. В них варто ходити. бо там можна знайти багато цікавого, а бібліотекам варто ставати більш інтерактивними і залучати читачів до себе».

_MG_7433

Денис Квасов зазначає, що це лише перший етап проекту. Згодом з’являться нові виставки про книги і читання.

_MG_7434

_MG_7424

_MG_7425

_MG_7426

_MG_7437 _MG_7436

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів: