Люди Світ Фото

Студенти медуніверситету облаштували у центрі Франківська “Велореанімацію” (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У четвер, 3 листопада, на вулиці Грушевського біля центрального корпусу медуніверситету відкрили веломайстерню під відкритим небом – “Велореанімація”. Таким чином студенти-медики прагнуть розвивати велорух у Франківську та залучити до нього  більше франківців.

14572426_1021321421327536_8069322025623093215_n
Фото: Євген Мандрик

Облаштування веломайстерні підтримав громадський ресторан Urban Space 100. Проект “Велореанімація” отримав фінансування у 12 тисяч грн. А в магазині “MtbBike” зробили знижку, тож вдалося на виділену суму придбати якісніші інструменти, каже Юлія Дмитрук, голова європейської студентської медичної організації.

“Наше місто зручне для велосипедистів, і щодня ми можемо зустрітися з тим, що у велосипеда пробили колесо, щось зламалося чи відпало, – говорить Юлія. – Я вже навіть бачила, як мама підкачувала колеса візочка”.

Співорганізатор веломайстерні Андрій Глущук, студент 4 курсу ІФНМУ, розповідає, що все робили власними руками. Під час облаштування майстерні навчилися і болгаркою працювати і варити.

Намагалися зробити “Велореанімацію” максимально антивандальною – інструменти прилаштували на грубі ланцюги. Веломайстерню спеціально стилізували під медичну реанімацію: насос схожий на крапельницю, столик з інструментами зробили  під хірургічний стіл і велосипедні ключі розклали як в операційній.

“Велосипед ломиться незалежно від місця чи доби. І часто так буває, що невеликі поломки можна виправити – реанімувати свій байк, – розповідає Андрій. – Тішуся, що на велосипеди пересідають й іноземні студенти. Знаю індуса, в якого тричі крали велосипед. І він не розчаровувався, знову купував наступного ровера. Коли побачив, що у нього тоненький замок, порадив купити надійний – товстіший. Тепер він їздить, радіє”.

14915709_1021321577994187_1335414789346991696_n

Поки у “Велореанімації” є найнеобхідніше – набір ключів, наноси та набір для латання шин. Згодом у тут залишать весь перелік наявних інструментів, а самі інструменти  залишать у чергової корпусу медуніверситету.

“Залишивши у завдаток свій телефон, ви зможете взяти необхідний інструмент, щоб полагодити велосипед, – пояснює Андрій Глущук. – Інструментів багато. Можна буде як залатати колесо, так і змастити ланцюг чи вирівняти вісімку. Спектр великий. Не хочеться, щоб наша робота пропала. Тому, навіть якщо ключі крастимуть, ми їх будемо поновляти. Спеціально для цього закупили більше ключів про запас.”

У планах велоактивістів медиків – збільшити кількість велосипедистів. Тож вони проводитимуть навчання та воркшопи про те, як убезпечити велосипед від крадіжок, як поремонтувати, надати першу допомогу, коли впав з велосипеда.

“Хочеться, щоб велосипедний рух був якісним, – каже Андрій. – Студенти-медики їздять між корпусами на велосипедах. Буває, чіпляємо до парканів, біля лікарень. Можна зробити як у Європі – поставити парковки. Потім – Велореанімація. Студентська молодь завдяки грантам може втілювати свої ідеї, яких багато. Будемо їх спрямовувати не на матеріальні речі, а на те, щоб люди могли щось почерпнути”.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.