Люди

Справа по будівництву на Макогона: суд перенесли, бо представник міськради виявив порушення

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У Івано-Франківському окружному адмінсуді триває розгляд справи щодо скандальної забудови вулиці Макогона в Івано-Франківську.

Заступник начальника відділу Івано-Франківської місцевої прокуратури вимагає скасувати та визнати протиправним рішення міської ради про затвердження детального плану території (ДПТ) на вулицях Крайківського, Макогона, Промислова.

До теми. Скандал із забудовою Макогона: активіст Замковий вдарив депутата Гавриша (ВІДЕО)

untitled

Попередньо суд ухвалив припинити скандальне рішення міської ради – до того часу, поки справа не завершиться у суді.

Представник міськради Назар Перепічка подав клопотання, аби третьою стороною до справи долучили представників ПАТ “Івано-Франківськахарчосмакова фабрика” і ТОВ “Івано-Франківська дорожня служба”.

За словами Перепічки, фабрика є користувачем земельної ділянки, а “Дорожня служба” орендує цю землю, тому рішення суду безпосередньо матиме вплив на їхні інтереси і діяльність.

Також міська рада подала клопотання про долучення як третьої сторони Департамент містобудування та архітектури, оскільки департамент був замовником розробки ДПТ.

Суд у задоволенні цих клопотань відмовив.

“Рішення міськради стосується не лише цих двох підприємств. Департамент містобудування та архітектури був замовником, а не розробником документації”,  – зазначив суддя Олександр Григорук.

До теми. Франківські активісти показали, як нині виглядає скандальна промзона на Макогона (ФОТО)

Після цього представник міськради подав клопотання, аби позовну заяву повернули прокуратурі.

На думку Назара Перепічки, позивач не аргументував, чому саме прокуратура має позиватися до суду у цій справі, тому просить заяву повернути.

Натомість представник прокуратури Віталій Гоголь зазначив, що суд це питання вже вирішив під час відкриття справи.

Врешті суд ухвалив відхилити і це клопотання.

Тоді Перепічка подав клопотання про перенесення розгляду. За його словами, причиною для цього є порушення – мовляв, інформацію про судове засідання оприлюднили не вчасно.

Враховуючи це суддя вирішив таки перенести розгляд справи.

Наступне засідання 9 листопада о 9:00.

Нагадаємо, на липневій сесії міськради Марцінків зі “Свободою” таки “продавили” забудову Макогона-Промислової-Крайківського. За це проголосували 28 депутатів, двоє – проти, один утримався і ще 12 не голосували. Після цього люди вимагали у мера накласти вето на це рішення.

Потім франківці прийшли до міськради, однак ні Марцінків, ні його заступник Олексій Кайда до людей не вийшли. За них “віддувався” ще один заступник – Микола Вітенко. Пізніше Кайда з людьми таки зустрівся. Голова ГО “Спілка добровольців АТО Прикарпаття” Василь Андріїв запитав у заступника мера, чи законним є затвердження ДПТ без громадських слухань. Проте останній лише відповів: якщо були порушення – прокуратура відреагує.

Через два дні люди знову не застали Руслана Марцінківа – тоді пішли в прокуратуру, зареєстрували заяву. Далі – ще цікавіше: активісти передали скаргу щодо скандального рішення забудови Макогона на депутатів міськради та мера Генеральному прокурору України Юрію Луценку . Тоді генпрокурор запевнив, що ситуацією володіє. Він доручив обласному прокурору Олександру Стратюкурозібратися з цим питанням і, якщо в рішеннях міської ради є порушення, вказати на них, а при потребі й покарати винних.

Після цього мешканці кількох вулиць віднесли колективне звернення з 315 підписами в міськраду і зареєстрували місцеву ініціативу щодо скасування рішень міськради по забудові Макогона-Промислової-Крайківського.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.