Люди Фото

Російські найманці обстріляли відділ прикордонної служби

Google+PinterestLinkedInTumblr

В ніч з восьмого на дев’яте серпня росіяни вдались до чергової кривавої провокації. Близько третьої годині ночі з протипіхотних вогнеметів «Шмель» було обстріляно відділ прикордонної служби імені Віктора Банних, що розташоване в селі Мілове Луганської області. А для того, щоб прикордонники не могли врятуватись з палаючої споруди, росіяни задіяли нові протипіхотні міни, які також було встановлено дистанційно з сторони Російської Федерації.

DSC_0092

Задум був простий, прикордонники тікаючи з під обстрілу та від вогню вибігають на вулицю де підриваються на мінах, – розповів Олександр Трохимець.

DSC_0075

Загалом по приміщенню відділу було здійснено п’ять пострілів з вогнемету «Шмель». Терористи цілились в приміщення де спали прикордонники вільної від служби зміни. Та на щастя жодна з них не потрапила в середину. Дві вогнеметних гранати потрапили у фасад споруди, а інші в покрівлю. В результаті чого дах повністю згорів. А на протипіхотних мінах підірвалось четверо охоронців кордону. Двоє отримали легкі ушкодження, а інші середні.На знімках ви бачите кров наших мужніх бійців. До речі так і не відомо принцип за якими діяли міни.

DSC_0154

–        Після падіння міни розкрились, і вистрілили в різники боки довгі жовті нитки, що сплутались між собою мов павутиння, – розповів Артем Буковський. – Та навіть коли ми на початку не помітили їх і зачіпали ці проводки то міни не реагували. Однак, коли поруч з’явився командир то вона спрацювала. Ми вирішили, що її підірвали дистанційно, користуючись радіо.

DSC_0144

Крім цього прикордонник показав нам, рештки від ворожих гранатометів, що вдалось зібрати після вибухів та пожежі. Потрібно наголосити, що зброї подібної на ту, яка була використана проти військовослужбовців застави в Україні немає. Адже її використання заборонено міжнародним гуманітарним правом.

DSC_0109

Вчинити провокацію було неважко. Кордону в цьому селі, в нашому класичному розумінні з колючим дротом, контрольно – слідовою смугою та слупчиками просто немає. Все це ототожнює проста дорога, що йде селом. З одного боку російські хати, з іншого живуть Українці. Навіть незважаючи на події, що відбуваються останнім часом на сході нашої держави, тут завжди було тихо і мирно. Люди жили добре і по сусідські. Дехто з росіян і досі не вірить, що це їх земляки вбивають та калічать їх сусідів.

DSC_0113

–        Важко повірити, в те що це зробили росіяни, – каже Андрій, мешканець Мілового з російським громадянством. – Це напевно зробили «бандерівці».

DSC_0105

Та у прикордонників є беззаперечні докази. Один з них, відразу після початку обстрілу висунувся на спостережний пункт.

–        В свій бінокль я бачив двох корегувальників, – розповів воїн. – Вони знаходились на вишці російського заводу. Це зовсім неподалік і мені було видно, як вони корегують вогонь бойовиків. Стріляти по них я не міг, хоч добре бачив і міг прицілитись. Адже добре розумію, що першій постріл з боку України означатиме третю світову війну.

DSC_0089

Також прикордонники бачили, як тентований УАЗИК зі знаками розрізнення прикордонної служби Російської Федерації, по завершенні обстрілу забрав не лише корегувальників, але й двох снайперів.

Звичайно російські терористи не зважали на те, що поряд з приміщенням відділу прикордонної служби знаходяться жилі будинки. Їм було все рівно, що разом з прикордонниками можуть постраждати і мирні люди. Вони хотіли, якщо не знищити то принаймні залякати українських хоронителів кордону. Але наразі отримали зовсім інший ефект.

DSC_0048

–        Мій контракт мав закінчуватись, – каже прикордонник Олексій. – Я вирішив, що поїду до дому, до рідної Хмельниччини. Однак після цього випадку. Я вирішив підписати новий контракт і на більш тривалий термін. Я не кину своїх товаришів. А ще… в мене дома мати, дружина та двоє дітей. І вони зараз, разом зі всією країною потребують мого захисту. А покидькам з того боку кордону я скажу – нас не залякати. Ми не полишимо кордону.

А для більшого підтвердження своїх слів, хлопці розгорнули в бік Росії динаміки і весь день транслювали ними майданівські пісні.

 

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.