Люди Світ

Резиденти “Станіславського феномену” створять фільм про історичне минуле Франківська

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У вівторок, 19 липня, в книгарні “Є” літературна резиденція “Станіславський феномен” анонсувала створення фільму про історичне минуле Івано-Франківська. Гості резиденції Катерина Гладка та Олексій Коба  знімуть фільм тривалістю близько 40-50 хвилин, який вміщуватиме сім новел.

Stanislavskyj-fenomen-Koba-Gladka

На зустрічі з франківцями Катерина Гладка з Києва та Олексій Коба з Полтави, читали свою поезію та прозу.  Зокрема Катерина Гладка зачитала оповідання про Івано-Франківськ “Провалитись в колодязь”, де місто порівнюється з книгою Керолла “Аліса в задзеркаллі”, та “Розповідь втомлених очей”.

Письменник Олексій Коба представив дві свої пісні, текст до яких написав, перебуваючи в Івано-Франківську і поділився враженнями від столиці Прикарпаття.

“Івано-Франківськ сповнює енергією, але більшість людей цього не помічає,” – говорить Олексій Коба.

Також він згадував своє перебування на війні. Олексій засудив пропаганду та зазначив, що рішення йти на схід повинно бути свідомим. Після, Коба виконав власну пісню, присвячену загиблому побратиму, з яким воював на сході.

Як розповіли організатори резиденції, “Станіславський феномен” ставить за мету знайти молодих творців слова та дати їм можливість писати без перешкод.

“Писати молоді заважає робота, навчання, сім’я. Ми ж хочемо створити ідеальні умови для написання творів, а також організовувати їм зустрічі з письменниками та поетами Івано-Франківська”, – пояснює організатор резиденції Василь Карп’юк.

Проект триватиме до кінця липня. Саме тоді планується представлення фільму. Згодом фільм покажуть в інших містах України та, можливо, закордоном. Наступна зустріч з письменниками відбудеться 28 липня о 21:00 в арт-клубі “BarDuck”.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні