Люди Розваги

Резиденти «Станіславського феномену» знайомились з Франківськом

Google+PinterestLinkedInTumblr

Організатори Першої в Україні Резиденції для молодих україномовних письменників «Станіславський феномен» представили липневих резидентів. Ними стали поет Сергій Шкабара з Києва та прозаїк Маргарита Сурженко з Луганська. Їх вибрали з-поміж 59 претендентів.

DSC_0739

«Ця резиденція є надзвичайно важливою, – говорить письменник Тарас Прохасько. – Перебування резедента, авторів у різних частинах країни у якій вони живуть – це пізнання своєї країни. Воно додає зовсім інше бачення та знання про те, що ти пишеш – про країну, людей, народ. Воно відкриває неймовірні глибини мови, ментальності і дає можливість створити образ своєї країни. Ми маємо таку ваду – часто не знаємо тих регіонів і їх особливостей. Такі речі дають можливість людям, які пишуть створити образ своєї країни, змістити точку зору, побачити країну ширше».

DSC_0731

Щодо резидентів, то за словами Тараса Прохаська, вибирати було важко, але ці автори, які сьогодні є в Франківську, справді вирізнялися серед усіх. «Навіть якось непристойно називати їх поезію і прозу текстами молодих письменників, настільки вони якісні», – говорить письменник.

DSC_0729

Гості резиденції вчора прибули до Івано-Франківська й оселилися у хостелі «Феномен». Протягом місяця їх чекають експедиції Карпатами, мандрівки у столицю сирних коників – Брустури, в Коломию, а також зустрічі з культовими письменниками Івано-Франківська.

DSC_0733

«Я до останнього часу асоціював Івано-Франківськ з письменниками, але я не знав міста як такого, – говорить один з резидентів Сергій Шкабара. – Хотілося пізнати місто, як місто. Переймати той досвід, атмосферу, яку читав зі сторінок Тараса Прохаська, Юрія Андруховича, Володимира Єшкілєва».

DSC_0732

Нагадаємо, резиденти писатимуть за підсумками кожного тижня есе, які оперативно публікуватимуться в друкованих та інтернет ЗМІ. Також ці тексти увійдуть до неперіодичного альманаху резиденції.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.