Люди

Реалії сучасних підприємців: чотири правила IT-бізнесмена Сергія Токарєва

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Сергій Токарєв розповів про важливість відпочинку і освіти, софт-скілів і прийняття змін.

Як IT-підприємець і кофаундер багатьох міжнародних компаній Сергій Токарев виробив свої правила ведення бізнесу, які допомагають йому залишатися успішним.

Отримання нового досвіду і знань

Підприємництво – це рух вперед: ніколи не зупинятися, ніколи не дозволяти невпевненості в собі або страху взяти верх, завжди розвиватися і тримати руку на пульсі.

Сергій Токарев на власному досвіді переконався, що лише постійне навчання зробить тебе кращим у своїй сфері. Будучи директором інтернет-майданчиків, бізнесмен працював на всіх посадах компанії – від рядового фахівця до менеджера. Це дало уявлення про продукт зсередини, принесло розуміння реальних проблем і потреб клієнтів. Також бізнесмен зазначає, що важливо читати книги, статті, слухати подкасти, дивитися освітні фільми не тільки по своєму напрямку, але і про психологію людини і соціальні взаємини. Такий всебічний безперервний розвиток допомагає поліпшити продукт і досягти потрібного результату.

Історії успіху та провалу

У Сергія Токарєва є свій критерій відбору персоналу для проектів. Проводячи інтерв’ю з кандидатами з відповідними професійними навичками, він завжди цікавиться їх провалами, невдачами, труднощами. Такі історії допомагають зрозуміти характер людини, його софт-скіли і образ мислення. Одними з важливих навичок є вміння працювати в команді, надавати допомогу і не відмовлятися від неї, справлятися з невдачами і витягати з них досвід.

Ось хороший приклад. Массачусетський технологічний інститут – один з найпрестижніших вузів Америки і світу, який щороку випускає сотні фахівців у сфері робототехніки і штучного інтелекту, математики та фізики. Незважаючи на інформаційно-технологічну спрямованість, більше 60% освітніх дисциплін стосуються соціології, психології та людини в цілому. У Массачусетському технологічному інституті вважають, що будь-хто може стати профі в своїй ніші, але куди важливіше розуміти людей і вміти з ними комунікувати, адже як не крути, а ми живемо в соціумі, і всі наші продукти створюються для соціуму.

Вірність ідеї і гнучкість

Бути наполегливим і вірним своїм ідеям – одна з рис підприємця. Вміти боротися за мету і йти до неї, долаючи труднощі, – це добре. Але також важливо вміти відпустити раптово застарілий концепт і слідувати новим тенденціям індустрії.

Сергій Токарев розповів про вибір назви Reface – програми для заміни обличь. Маючи доступ до нескінченного джерела відео, гіфок, фото і картинок, які щодня оновлюються, в цьому додатку ви можете здійснювати неймовірно реалістичні підміни обличь в відео і анімаціях, зробивши лише одне селфі.

Раніше, коли продукт міг міняти обличчя тільки на фото, він називався Reflect, але перед початком оновлення пройшло опитування серед потенційних покупців – і назва змінилася на Doublicat. Через кілька місяців після початку продажів компанія знову провела голосування з метою з’ясувати краще і найбільш підходяще ім’я для програми. Користувачі на той момент вже отримали досвід взаємодії з додатком і певні враження. Назва Reface, за яке проголосували клієнти, відображало суть продукту і емоції від його застосування.

Такий підхід допоміг компанії переосмислити бізнес-кроки і зрозуміти мислення цільової аудиторії. Це хороший приклад того, як важливо прислухатися до думки і потреб оточуючих, виявляти гнучкість і адаптуватися під реалії та запити.

Продуктивність

Розуміння людських меж продуктивності дійсно важливо для того, щоб бути щасливим і успішним. Деякі вважають, що підприємець працює по 16-18 годин на день і продукує мільйон ідей. Але це нереалістично: ви ніколи по-справжньому не досягнете багато чого, працюючи безперервно. Це деморалізує і дуже негативно позначається на вашій психіці, здоров’ї і продуктивності в довгостроковій перспективі.

Багато змушують себе робити більше кожен день, поки не згорять або не стануть дійсно непродуктивними через повну відсутність віри в себе і сил рухатися далі.

Сергій Токарев вважає, що встановлення реалістичних цілей і правильного розпорядку дня, де є місце відпочинку і 8-годинному сну, стимулює більше позитивних емоцій що сприяє збільшенню продуктивності, мотивації і впевненості. В результаті саме баланс між роботою і турботою про себе допоможе досягнути успіху.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.