Люди

Президент затвердив загальнодержавну програму боротьби зі СНІДом

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Президент України Петро Порошенко підписав Закон № 1708-VII “Про затвердження Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки. Про це УНН повідомили у прес-службі Глави держави.

За повідомленням, виконання Програми дасть змогу значно зменшити кількість нових випадків інфікування ВІЛ серед населення з поступовим унеможливленням інфікування; зменшити на 50% ризик інфікування ВІЛ медичних працівників, а також – кількість нових випадків інфікування серед представників груп підвищеного ризику. Також очікується зменшення до 1% інфікування внаслідок передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини.

“Програма дозволить забезпечити доступ усіх представників груп підвищеного ризику до участі у профілактичних програмах, охопити всіх учнів та студентів програмами профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу та формування здорового способу життя. Також виконання Програми має на меті формування серед населення толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ, і знизити на 50 відсотків рівень дискримінації таких людей. Фінансування Програми планується здійснювати за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів, Глобального фонду для боротьби із СНІДом, туберкульозом і малярією, а також інших джерел”, – йдеться у повідомлені.

“У результаті виконання загальнодержавної програми боротьби зі СНІДом 2009–2013 років спостерігається тенденція до стабілізації епідемічної ситуації, зокрема, знизився показник темпів приросту нових випадків ВІЛ-інфекції (з 16,8 відсотка у 2006 році до 3,6 відсотка в 2011 році), зменшилася частка випадків захворювання на ВІЛ-інфекцію у віковій групі від 15 до 24 років, майже у шість разів знизився показник частоти передачі ВІЛ від матері до дитини”, – зазначили у прес-службі.

“Проте, проблеми, пов’язані з поширенням ВІЛ-інфекції/СНІДу, залишаються гострими, незважаючи на зусилля держави. Так, кількість ВІЛ-інфікованих осіб, які перебувають під медичним наглядом у закладах охорони здоров’я, становить понад 129 тис. осіб, показник поширеності ВІЛ-інфекції — 283,6 особи на 100 тис. населення, СНІДу – 52,9 особи на 100 тис. Населення”, – йдеться у повідомлені.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні