Відео Люди Світ

Пораненому “айдарівцю” Олегу Сухарєву з Франківська завдяки новітнім технологіям врятували руку (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Завдяки інноваційному социальному прокту Біотех-реабілітація поранених боєць батальйону “Айдар” Олег Сухарєв з Івано-Франківська зміг зберегти руку. Його кістка була повністю роздроблена і це загрожувало ампутацією всієї руки, повідомляє Тоніс.

44-845x573[1]

Його поранило 27 липня у бою під Лутугіно на Луганщині. З десяти побратимів живим залишився один Олег – лише завдяки тому, що один з бойових друзів, 19-річний Михайло, прикрив його собою.

На борту вертольота, що забрав Сухарєва з поля бою, хлопця двічі повертали до життя за допомогою дефібрилятора. Потім до стабілізації стану Олег перебував у Харкові, а згодом його переправили у київський госпіталь. Після семи днів реанімації він прийшов у свідомість та зателефонував своїй дівчині Мар’яні, а наступного дня, коли вона прилетіла, зробив їй пропозицію.

DSC_009344-845x573[1]

“Репортер” писав про Олега в лютому 2015 року. Тоді в нього був дефект плечової кістки до 12 см правої руки, незрощений перелом верхньої третини стегна правої ноги з дефектом до 3 см. Він пережив дев’ять місяців лікування, понад 30 операцій та майже зневірився в можливості врятувати руку.

FotorCreated3-845x573[1]

“Це не якийсь шматочок, а 12 сантиметрів, — розповідає Сухарєв. — Від суглоба до суглоба кістка є не моєю, а вирощеною в штучних умовах. Її вжили мені в руку за допомогою оцих біотех технологій”.

“Ми беремо клітини, вирощуємо їх і вносимо туди, де їх немає. Вони роблять умови для того, щоб кістка відновилась”, — говорить Володимир Оксимець, ортопед-травматолог.

За рік медики таким способом врятували 35 поранених бійців, які були за крок від ампутації.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.