Люди

Пораненого калушанина Олега Івахнюка везуть із Харкова до Києва

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

17 липня українці підняли Державний прапор України над Попасним Луганської області. 28-річний Олег Івахнюк, який воює у лавах батальйону «Донбас», звільняв місто разом із побратимами. Операція у Попасному пройшла успішно, однак, коли хлопці звільняли місто від терористів, в одному із житлових кварталів потрапили у засідку. Озброєна група із кількох терористів стріляли із кулеметів. Олег потрапив під обстріл. Його поранили, у хлопця розтрощений таз, повідомляють “Вікна”.

Скорая_помощь_ГАЗ

Олег Івахнюк пішов воювати на схід добровольцем усередині травня. Потрапив до батальйону «Донбас», який звільняв від терористів Луганську область. Як стало відомо, він зі своїм батальйоном не більше місяця тому потрапив у зону АТО. І майже одразу — під обстріл.

Впродовж тижня, з минулого четверга, 17 липня, Олег Івахнюк провів у лікарні, про що було відомо тільки бойовим побратимам. З поля бою його доставили до госпіталю МВС Північного округу. Звідти — у лікарню у Харкові.

Першими дізналися про біду побратими, з якими Олег разом був на Майдані. Зокрема, його побратим Іван Качмар.

— Вони несли Олега на руках. Мені одразу подзвонили, — розповів Іван Качмар.

Громада Калуша дізналася про те, що трапилося, із сюжету «Громадського телебачення».  Там ішлося про те, що на Сході поранено двох бійців, які перебувають у лікарні Харкова без належного медичного догляду.

— Це лікарня загального профілю. Вона — не спеціалізована, — Іван Качмар каже, що за три дні, поки він займався у Харкові випискою Олега, довелося багато пережити. — Держава поки що нічого не зробила Я зрозумів, якщо у тебе немає родичів чи зв’язків… У харківській лікарні, де його поклали, лікують грип та ангіну.

Володимир Іваницький, засновник Спілки малого та середнього бізнесу Калущини «Альтернатива»,  каже, що сьогодні Олега Івахнюка вже доправляють до Києва. Йому знайшли реанімобіль, який вдалося спорядити завдяки фінансовій допомозі української діаспори. Сьогодні Олег буде у головному військовому клінічному госпіталі МВС на Печерську.

— Я вже знайшов йому хорошого травматолога. Через знайомих журналістів, — розповів Іван. — Йому потрібно робити операцію. Це не одне хірургічне втручання. Консультувалися із різними спеціалістами. Говорять різне. Одні кажуть, що суглоб вдасться «зібрати».

Друг сподівається, що так і буде, і Олег вже незабаром зможе стати на ноги. Однак, у будь-якому випадку для цього знадобиться кілька місяців.

Олег Івахнюк та Іван Качмар — давно знайомі. Ще з того часу, як Олег займався футболом у Калуші. Згодом він став футболістом ФК«Карпати», грав за  одеський клуб, розповідає Іван. У грудні 2013 року калушани не змогли залишатися осторонь, коли у Києві побили учасників мирної студентської акції проти зриву підписання Угоди про Асоціацію із ЄС.  Із грудня — хлопці були разом на Майдані.

— Ми приїхали, ще коли не було навіть палаток. Пам’ятаю багатотисячну акцію під Адміністрацією Президента. Тоді все і почалося, — каже Іван.

Спільні акції ще більше здружили Качмара та Івахнюка.

У Олега — є дружина і син. Вони проживають в Одесі. Мама працює за кордоном. Є брат Андрій.

— Олег при тямі. Каже, що все пам’ятає. Що бачив того, хто в нього стріляв. Зараз йому дуже боляче, — розповів Іван Качмар.

У госпіталі МВС для пораненого створять належні умови. Володимир Іваницький повідомив, що для лікування калушанина виділено кошти, які перерахувала українська діаспора. 3 тисячі гривень пішли на оренду реанімобіля. Ще 1000 гривень — на відрядження Івана Качмара, збір документів для виписки та інші витрати.

— Знайти машину виявилося не так легко, як би хотілося. Служба «Борис» — нам не підійшла через дуже високі ціни, — каже ГО «Спілка малого та середнього бізнесу «Альтернатива» Володимир Іваницький.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.