Люди

Понад 150 військових зберігають свої клітини у Прикарпатському центрі репродукції

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Від початку повномасштабної війни Центром репродукції скористалися понад 150 військових. Серед них наразі немає жодної жінки, про це Суспільному розповіла ембріологиня закладу Марія Макулович.

За її словами, першим військовим, який скористався такою ініціативою, став працівник ІТ-сфери з Івано-Франківська. У Прикарпатський центр репродукції людини він прийшов у день повномасштабного вторгнення РФ в Україну

24 лютого у всіх був стрес, ніхто не знав, що робити, і як це все продовжуватиметься. Але увесь наш колектив вийшов на роботу. Це був хлопчина-доброволець, який свідомо прийшов заморозити свій біологічний матеріал. Чоловік не перебував у шлюбі, — згадує Марія Макулович.

За словами медикині, четверо з пацієнтів центру вже скористалися своїм біологічним матеріалом.

Шанс стати татом. Як у Франківську відбувається кріоконсервація репродуктивних клітин військових

Тобто ми маємо вагітність і пологи. Дві дитинки вже народилися, дві дружини військовослужбовців — вагітні, — розповідає Марія Макулович.

Серед військових, які зголосилися на зберігання власних біоматеріалів у Прикарпатському центрі репродукції людини, є боєць, який загинув на війні. Як бути із репродуктивними клітинами в такому випадку на законодавчому рівні, наразі невідомо, говорить директор Прикарпатського центру репродукції людини Ігор Головчак.

Це питання — не врегульоване. У Верховній раді лежать законопроєкти про допоміжні репродуктивні технології, в яких повинно бути це прописано, — каже Ігор Головчак.

Прикарпатський центр репродукції людини входить до переліку профільних медзакладів, в якому українські військовослужбовці та військовослужбовиці можуть безкоштовно зберігати свої репродуктивні клітини.

Статеві клітини в нас зберігаються у вайликах. Кожна з кріопробірок підписана, тобто матеріал не може переплутатися. У нас працюють два ембріологи саме для того, аби не допустити людський фактор, — говорить Марія Макулович.

Зі слів Ігоря Головчака, кінцевого терміну зберігання репродуктивних клітин у медзакладі наразі немає. У світі є ембріони, яким понад 30 років.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.