Люди

Помер викладач франківського медуніверситету Михайло Ковалишин

Google+PinterestLinkedInTumblr

Колектив Івано-Франківського медичного університету попрощався з викладачем Михайлом Ковалишином.

Він присвятив педагогічній справі понад півстоліття. Був авторитетом та вчителем для багатьох поколінь медиків, які працюють нині в Україні та закордоном. Ректорат та університетська спільнота сумує разом з родиною, йдеться на сайті університету.

Михайло Ковалишин, новини Івано-Франківська, медуніверситет

Серце ветерана Івано-Франківського національного медичного університету Михайла Ковалишина зупинилося на 96 році життя. Він був одним з перших випускників Станіславського медичного інституту, який згодом став першим завідувачем курсу травматології та ортопедії. З 1971 по 1986 р. очолював кафедру травматології, ортопедії та воєнно-польової хірургії. Він був першим викладачем інституту, який поїхав закордон та проводив успішні операції, рятуючи життя людей.

Працював і викладав в Алжирі (1968-1971) та Республіці Малі (1981-1984).

Під час відрядження до Алжиру завідував травматологічним відділенням на 100 ліжок, був консультантом 500-ліжкового госпіталю. Організував дві науково-практичні конференції з участі лікарів Алжиру, Марокко і Тунісу.

У республіці Малі французькою мовою викладав ортопедію і травматологію  у столичному національному університеті ( м. Бамако), що була  філією університету Сорбонни. Крім того, завідував травматологічним відділом на 60 ліжок і 100 ліжок відділу ургентної хірургії. Близько року працював провідним хірургом в колонії-лепрозорії на 300 хворих проказою.

Організував дві міжнародні наукові конференції «Медицина 2000 року» за участі лікарів Нігерії, Сенегалу, Індії та Китаю та видав збірник тез французькою мовою.

Після повернення з-за кордону Михайло Ковалишин працював доцентом кафедри травматології, ортопедії та воєнно-польової хірургії  аж до виходу на пенсію в 1991 році. Згодом працював доцентом кафедри іноземних мов, післядипломної освіти та медицини катастроф. Також Ковалишин був першим старостою інститутського чоловічого хору «Сурма», який був створений  у 1951 році.

Любив співати, знав безліч українських народних та стрілецьких пісень.

Ковалишин вільно спілкувався польською, німецькою та французькою мовами. Його обізнаність, жага до знань та відмінна пам’ять вражали. У свої 90 колишній викладач університету Михайло Ковалишин надав цікаві матеріали до створення першого документального фільму про ІФНМУ «Доброго здоров’ячка» та став його героєм.

Він до найменших деталей пригадував чимало епізодів з лікарської практики, а на прохання поділитися авторським рецептом здоров’я та довголіття відповідав:

«Треба лише висипатися, жартувати і робити добрі справи для людей».

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.