Люди

Польські телевізійники зняли скандальний сюжет про українських заробітчан

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Українці у Польщі часто погоджуються працювати нелегально, і як наслідок – стають легкою мішенню для шахраїв. Про це свідчить розслідування польського телеканалу tvn24.

Українка Оксана погодилася розповісти польським телевізійникам свою історію. Їй обіцяли роботу у сфері обслуговування та зарплатню під тисячу доларів. Однак по приїзді на «місце роботи» у жінки відібрали всі речі, крім одягу. Пообіцяли, якщо добре себе поводитиме, можливо, отримає зарплатню.

За словами жінки, роботодавці до працівників ставились як до тварин, а їсти давали лише те, що вже зіпсулось.

Завдяки збігу обставин, жінці вдалося втекти. Вона звернулась до поліції, однак не змогла показати правоохоронцям місце, де їй доводилось «працювати».

Після втечі Оксана отримала повідомлення від посередника, який знайшов їй цю роботу.

«Якщо підеш у поліцію, я твоїх дітей поріжу на шматки», – йшлося у повідомленні.

Щоб отримати візу, українці повинні спочатку одержати від польського роботодавця заяву про намір влаштувати їх на роботу. Однак з офіційних даних випливає, що у восьми випадках з десяти українці не потрапляють на підприємства, які надали їм цю заяву. Документи купуються через посередників від польських підприємців.

Вартість послуг посередників часто сягає 90% усіх витрат на отримання необхідних документів для роботи в Польщі. Обурені заробітчани часто не знають, до кого звернутися за допомогою. Також вони залежать від терміну дії візи. Коли вона закінчується, потрібно повертатися додому, незалежно від того, вдалося заробити чи ні.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні