Відео Люди

Покинули стареньких напризволяще? Чому на Косівщині позвільняли соцпрацівників (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Практично на сусідів залишили немічних односельців у Косівському районі на Прикарпатті. Там у ході створення ОТГ позвільняли соцпрацівників, які раніше опікувалися такими людьми.

А найняти нових поки що не можуть через бюрократичну тяганину. Тож самотнім стареньким і людям із тяжкою інвалідністю доводиться покладатися лише на себе та небайдужість інших,  йдеться в сюжеті «Вікон» на СТБ.

60-річний Ярослав прикутий до інвалідного візка. Через хворобу судин чоловікові довелося ампутувати обидві ноги. Самотній чоловік живе у селі Пістинь. Усе, що йому під силу, робить сам. Навіть пандус, щоб заїжджати у будинок, змайстрував сам. Але узимку не з усім господарством може дати раду. Зокрема наносити до хати дров чи води з криниці.

Раніше до чоловіка двічі на тиждень навідувався соцпрацівник, який ходив до крамниці та допомагав у побуті. Але у грудні соцслужбу закрили. Кілька десятків підопічних залишилися без піклування. Люди обривають гарячу урядову лінію, та намарно. Немічному односельцеві наразі допомагають сусіди.

У зв’язку з територіальною реформою та об’єднанням селищ Косівський районний територіальний центр, який обслуговував нужденних, уже ліквідували, працівників скоротили,  а нової структури ще не створили.

«Люди, які працювали у центрі і терцентрі, звільнені за рішенням райдержадміністрації. Ми зараз набираємо нових працівників у свій новостворений центр. Відбуваються процедури реєстрації, виготовлення печатки, рахунків – бюрократичні процедури», – розповідає директор комунальної установи “Центр надання соціальних послуг” Косівської міськради Віктор Багняк.

Така ситуація, кажуть посадовці, виникла через невчасно прийнятий закон про реорганізацію територіальних громад, а районні чиновники, знаючи про перехідний період, замість того, щоб роботу центру продовжити на місяць, просто його закрили. Новостворений, обіцяють, запрацює з лютого. Доти людям, яким потрібна допомога у побуті, залишається сподіватися на небайдужих.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні