Люди

Після українського фільму «Брати» у Москві плакали і вибачалися, – режисер

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Дебютний фільм українського режисера Вікторії Трофименко «Брати. Остання сповідь» – це екранізація роману шведського письменника Торгні Ліндгрена «Джмелиний мед».

34F01CA4-0A4D-4577-A9C8-0F362FD4A176_mw1024_s_n[1]

Головні герої – брати-горяни, уособлюють біблійних одержимих – блаженних і юродивих, повідомляє РадіоСвобода. 40 років вони живуть у сусідніх хатах і пристрасно чекають смерті одне одного. Їх доглядає заїжджа письменниця, яка поволі з’ясовує, що стало причиною такої ворожнечі.

До теми. Хто погано живе — помиратиме страшно. У Франківську показали «Братів»

Режисер Вікторія Трофименко перенесла шведський сюжет у Карпати – настільки майстерно, що деякі глядачі були переконані, що дивляться екранізацію українського твору. Режисер розповідає: фахівці допомагали наблизити мову акторів до гуцульського діалекту, а костюми шукали на горищах місцевих мешканців. Але насправді ж історія Ліндгрена – універсальна.

«Її можна було б зняти у Нікарагуа або Ефіопії, бо вона про людей», – пояснює Трофименко.

«Братів» знімали близько півтора року. Фільм показали на дев’яти фестивалях, де він отримав шість нагород. Серед них, зокрема дві – минулого року на Московську кінофестивалі. Політична ситуація додала смислів: після показу у Москві деякі глядачі плакали і вибачалися, пригадує Вікторія Трофименко.

До теми: Інтерв’ю з режисером Вікторією Трофименко

«Цю історію сприйняли як алюзію на відносини України і Росії. Я пояснювала, що це екранізація шведського роману і що фільм задумувався ще 2008 року, що так просто склались обставини», – зауважує вона.

Фільм «Брати» планували подати на «Оскар», однак цього року зробити це не вдасться. Через минулорічний скандал із заявками фільмів «Поводир» та «Плем’я» (серед професійної спільноти виникла суперечка, який фільм варто подавати), частина оскарівського комітету звільнилася. Відповідальність за заявки взяла на себе Спілка кінематографістів України, яка, однак, фільми для подання так і не відібрала, розповідає продюсер «Братів» Максим Асадчий.

«До кінця місяця є час, щоб відправити фільми до Американської кіноакадемії. Цього не зробили, тож, швидше за все, цього року Україна не буде представлена», – каже він.

У широкому прокаті «Брати. Остання сповідь» з’явиться з 24 вересня. Фільм покажуть на 67 екранах у 25 містах.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.