Люди

Пенсійники вибивають борги

Google+PinterestLinkedInTumblr

Із січня по квітень цього року робота івано-франківського Пенсійного фонду спрямовувалась на те, щоби скоротити заборгованість підприємств і цим забезпечити виплату пенсій. Відтак, з усіх джерел фінансування до Фонду надійшло 327 млн. грн. А це на 37 % більше, ніж за відповідний період минулого року. Про це повідомила на засіданні виконкому перший заступник начальника міського ПФ Оксана Козло.

Хоча тих грошей вистачає, щоб виплатити пенсії, область є дотаційною. Наразі заборгованість підприємств та організацій перед фондом становить понад 13 млн. грн.

Багато боргують, за словами Оксани Козло, комунальні підприємства. Вибиваючи борги, пенсійники звертаються і до прокуратури, і до виконавчої служби, і до суду.

«Аналізуючи стан розрахунків організацій та установ міста перед бюджетом Пенсійного фонду, — сказала Козло, — мушу зазначити, що керівники порушують соціальні права найманих працівників, не дають їм змоги набути страхового стажу, а нам — розрахуватися з пенсіонерами міста».

До речі, з початку року середньооблікова чисельність найманих працівників у місті зменшилася на 6664 особи. Як правило, людей на підприємствах скорочують. Причина — відсутність коштів. Так, на 1 травня цього року в місті налічується 108 496 працюючих. Принаймні, офіційно.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.