Люди Фото

Операції онлайн. У медичному університеті відкрили навчально-практичний центр “Патоморфологія” (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У четвер, 23 листопада, у Івано-Франківському національному медичному університеті презентували навчально-практичний центр “Патоморфологія”.

На базі кафедри патоморфології і судової медицини облаштували три навчальні кімнати, де проводять практичні заняття зі студентами. Одну з кімнат присвятили мікроскопічній діагностиці. Тут працівники кафедри зібрали колекцію мікропрепаратів. Кожен підписаний трьома мовами – українською, англійською та латиною. Таким чином усі студенти університету мають змогу вивчати препарати.

Над створенням центру працювала вся кафедра, ініціаторами проекту стали завідувач кафедри Іван Михайлюк та доцент Микола Багрій.

Інша кімната містить колекцію макроскопічних препаратів. За словами Івана Михайлюка, завдяки їм під час занять студенти можуть бачити наочно зміни, які відбуваються в органах під час тих чи інших захворювань.

Та найбільша інновація центру – можливість спостерігати онлайн за розтинами. У кожній з навчальних кімнат облаштували монітори, а у секційних залах, де проводять розтини, відеокамери. Весь процес операції транслюють на екранах, а також записують для відеоархіву. Подібного не практикує жоден український медичний ВНЗ.

«Дуже часто трапляються випадки, коли аутопсію проводять на трупах зі СНІДом чи туберкульозом чи різними інфекціями. Лікарі вдягають спецзахист і маски під час операції. Щоб уникнути ризику зараження студентів, ми подумали про такий варіант», – розповідає Іван Михайлюк.

На оновлення кафедри, за словами ректора університету Миколи Рожка, витратили близько 100 тис гривень.

«Ми маємо думати наперед. Якщо ми не будемо дбати про навчально-методичну базу, то до нас ніхто не буде йти на навчання. Тому працюємо в цьому напрямі. Ми маємо створити умови для навчання студентів», – каже Рожко.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.