Люди

Олег Гаркус з Косова виготовляє гуцульські прикраси, аби допомогати армії

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Олег Гаркус – косівський майстер ювелірної справи. Його вироби з металу надзвичайно популярні. Їх із задоволенням купують у багатьох країнах світу. Скільки виробів майстер уже продав – не пам’ятає. Також не знає точної суми, отриманої за них, адже частину грошей віддає на потреби української армії. Решту грошей витрачає на закупівлю матеріалів для подальшої роботи.

Після перемоги планує створити найбільшу у світі зґарду з мосяжу. Це буде такий собі символічний крок на знак того, що Україна і весь її народ – найкращі та найсильніші у світі, пише Репортер з посиланням на АрміяІнформ.

Олег Гаркус майстерня
У вільний від роботи час Гаркус виготовляє прикраси, котрі згодом виставляє на продаж

Робити, що вмієш

 Моє ремесло − з простого шматка металу зробити витвір мистецтва з українською символікою. Це нині має попит не лише серед  українців, але й за кордоном. Роботи зображають всю українську культуру та звичаї, всю нашу ментальність. Україна показала себе як сильний та волелюбний народ. Нами захоплюються та люблять усе те, що пов’язане з нашою державою.

Ювелір є завідувачем відділу художнього металу в Косівському інституті декоративного та прикладного мистецтва, де колись сам навчався. А  сьогодні навчає своїх вихованців робити те, що вміє.

На перших порах я теж допомагав Збройним Силам України та бійцям тероборони. Ми з однодумцями купували для наших захисників військове спорядження, автомобільну техніку, квадрокоптери та іншу необхідну амуніцію, – продовжує Олег Гаркус. – Згодом зрозумів, що слід займатись тим, що вмієш робити найкраще та спрямувати свою працю на допомогу ЗСУ. У мене є своя майстерня, тож у вільний від роботи час я виготовляв прикраси, котрі згодом виставляв на продаж.

До теми: Тубус і маки. Франківка Аліна Стойко збирає на машину для мами, яка воює (ФОТО)

Олег Гаркус з Косова

Олег Гаркус виготовляє різноманітні кулони, браслети, персні та інші прикраси. Усі вони так чи інакше містять елементи українського стилю.

Я працюю в основному з латунню та мельхіором. Можу, звичайно, робити й золоті чи срібні прикраси, проте матеріал надто дорогий. У нас дуже популярний місцевий матеріал – мосяж (у гуцулів так називають жовту мідь. – Авт.). Крім того, багато виробів прикрашаю агатом, муранським склом, коралом, шунгітом та іншими матеріалами. Головне в роботу вкласти душу – і виріб буде якісним та цінним.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.