Люди Світ Фото

“Одна маленька відеокамера, і поведінка судді цілком змінюється”, – тренінг щодо кримінальних справ у Франківську (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У четвер, 1 жовтня, в Івано-Франківську відбувається тренінг для адвокатів, громадських організацій та журналістів із запобігання порушення прав людини у кримінальних справах.

IMG_3715

Організаторами тренінгу є Національна асоціація адвокатів України, ВГО “Асоціація правників України”,  ВГО “Асоціація адвокатів України”, ГО “По захисту прав людини”, Проект ЄС “Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні”,  Інститут розвитку регінальної  преси.

Про реформи у судовій системі розповів заступник керівника національної ініціативи “Відкритий Суд” Михайло Джалапин.

“Ми спостерігаємо за судовими процесами за допомогою відеофіксації. На жаль, не завжди коректно себе поводить не лише прокурор чи суддя, а й адвокат, – говорить він. – Наша мета – відновити довіру, створити авторитет суду та кожного учасника поцесу. Одна маленька відеокамера, і поведінка судді цілком змінюється”.

IMG_3713

За словами Джалапина, “Відкритий суд” має на меті не подавати викривлено судові процеси, а показати їх від початку до кінця.

Тренінг триватиме до 17:45 у конференц-залі готелю “Надія”.

Учасники проекту “Відкритий суд” жартома асоціюють себе з проектами “Дорожній патруль” або “Ревізор”. Посилаючись на гарантоване законодавством право, вони сміливо заходять в суд і знімають на відео судові справи.

IMG_3717

Учасники проекту у своїй діяльності орієнтуються на висновки ООН, Венеціанської комісії, Консультативної ради європейських судів, які свідчать, що для забезпечення справедливості в судах досить 3 пунктів:

– Зародити політичну волю;

– Створити стандарти суддівської етики;

– Забезпечити справедливе ведення судового розгляду і дотримання прав сторін.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні