Люди

Обвинувачений у держзраді Руслан Коцаба виїхав з України у США за програмою “Єднання заради України” – суд

Google+PinterestLinkedInTumblr

Обвинувачений у державній зраді Руслан Коцаба виїхав у Сполучені Штати Америки за програмою “Єднання заради України”, яку для допомоги українським біженцям запровадив президент США Джо Байден. Про це 9 березня на засіданні Коломийського міськрайонного суду повідомив суддя Олександр Калинюк, інформує кореспондентка Суспільного.

На засіданні суддя Олександр Калинюк зачитав документи, які надіслала адвокатка Руслана Коцаби Світлана Новицька. В них йдеться, що обвинувачений отримав візу в жовтні 2022 року, а дозвіл на в’їзд надав Департамент безпеки США, пише Суспільне.

Руслан Коцаба виїхав з України у США

Адвокатка Світлана Новицька каже: надала суду документи про те, що її клієнта визнали журналістом, якого переслідують за політичними мотивами. Наразі він оформлює статус політичного біженця.

У документі зазначено, що міжнародні організації визнають таку-то людину в’язнем совісті, сумління, якого переслідують через політичні мотиви. На підставі цих документів і доповіді Департаменту безпеки США Руслан Коцаба зараз оформлюється як політичний біженець. Його впустили у країну, оскільки департамент визнавав це і надав дозвіл на оформлення документів, — каже адвокатка.

Світлана Новицька просила у суду дозволити Руслану Коцабі виходити на зв’язок під час засідань в режимі відеоконференції у Консульстві України в Нью-Йорку.

Читайте: У Держприкордонслужбі відмовилися повідомити, як обвинувачений у держзраді Коцаба виїхав з України

Мій клієнт неодноразово ходив до консульства. Спочатку йому сказали, що він може приходити та виходити на зв’язок, є така можливість. Згодом консул сказав, що можливість є, але потрібен дозвіл від нашого міністерства, щоб доказати, що це справді суд дає доручення, — пояснює Світлана Новицька.

Адвокатка каже, що її клієнт Руслан Коцаба не переховується і хоче брати участь в судових засіданнях. Зараз він оформлює статус біженця, оскільки так зможе отримати допомогу на утримання від держави.

Прокурор Олексій Безрукий каже, виїжджаючи за кордон за програмою “Єднання заради України”, Руслан Коцаба міг ввести в оману Департамент безпеки США щодо того, що він зазнає політичного переслідування в Україні.

“З 2018 року Коцаба не перебуває під вартою, він — на волі. За цей час погрози, можливо, й були та ніяких активних дій не відбувалося, загрози його здоров’ю не було. Тому все-таки вважаю, що він незаконно виїхав на територію США. Я не заперечую, щоб він був присутнім на засіданнях, зокрема в режимі відеоконференції”, — каже Олексій Безрукий.

Наступне засідання відбудеться 11 квітня 2023 року. До того часу суд має подати звернення до Міністерства закордонних справ України, щоб там надали доручення Консульству в Нью-Йорку. Вони своєю чергою нададуть обвинуваченому доступ до судових засідань в режимі відеоконференції.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.