Люди Фото

Новий ЦСМ у Франківську презентують 21 серпня

Google+PinterestLinkedInTumblr

Ситуація навколо Центру сучасного мистецтва (ЦСМ) у Франківську продовжує розвиватись. Колишній директор комунального закладу Анатолій Звіжинський готується позиватися до міської влади.

«Мерія знов наступає на граблі, знов не думає про наслідки. Тепер — ще й виклично, порушуючи норми законодавства, — каже Звіжинський. — ЦСМ з’явився в місті як ініціатива, нав’язана владі знизу — художниками, критиками, арт-менеджерами — як своєрідна опозиція вчорашнім совіцьким інституціям. Адже несприйняття сучасного мистецтва є одною з причин того, як ми тепер живемо. Але висновків, на жаль, не робиться».

csm

Натомість у Франківську зібралася ініціативна група, яка вже пише положення про ЦСМ на громадських засадах, шукає приміщення та розробляє структуру фінансування нового мистецького центру.

«Три роки роботи ЦСМ викликали у місцевих керівників від культури єдине бажання — змінити директора. Нам не вдалося переконати владу у правильності й важливості функціонування ЦСМ у заданому форматі. Тому ми продовжимо роботу самі — з громадою, яка, сподіваємось, підтримає цю ініціативу», — говорить Ігор Панчишин, один із активістів нового ЦСМ.

Громадський центр, кажуть в ініціативній групі, у першу чергу працюватиме над осучасненням методик. Адже ідеологія в галузі культури і зараз залишається на рівні минулого століття — пафос, декор і несмак. А насправді мистецтво, культура спроможні задавати моделі та вказувати на помилки. Новий ЦСМ планує продемонструвати саме такий підхід.

«Якщо уряд міста ігнорує як попередній досвід, так і сучасні напрацювання, то цим лише ставить себе у кумедне становище, — говорить Анатолій Звіжинський. — Яскравою ілюстрацією застарілих підходів до культури є нинішня програма святкування у Франківську 25-ї річниці Незалежності — там усе видно дуже добре».

До ініціативної групи долучилися художники, журналісти, бізнесмени, громадські діячі з Івано-Франківська та інших міст. Коло зацікавлених постійно збільшується. ЦСМ і надалі відкритий для співпраці з усіма охочими. Презентація нової інституції запланована на 21 серпня.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.