Люди

Ніякого бензину — як вибрати електроскутер

Google+PinterestLinkedInTumblr

Транспорт, який працює на бензині — дороге задоволення. Тому придбання електроскутера — це практичне рішення. Якщо недавно він здавався іграшкою і до його використання як засобу для пересування не ставилися серйозно, сьогодні це вже звичний транспорт для міста. Щоб підібрати електроскутер, який відповідатиме потребам водія, потрібно враховувати важливі параметри.

Ніякого бензину — як вибрати електроскутер

Місткість акумулятора

Двигун працює не на бензині, а на електриці, тому замість бака використовується тяговий мотор. Саме він дає потрібну енергію. Дистанція пробігу повністю залежить від місткості, типу та розміру акумулятора.

Перед тим як купувати транспортний засіб, потрібно вирішити, які відстані він долатиме без підзарядки. Загалом виробники визначають, що сучасні електроскутери мають запас ходу в межах 50–100 км. Але це не зовсім відповідають дійсності, бо стосується «тепличних» умов. З урахуванням українських реалій потрібно зменшити ці показники в 1,5–2 рази, і дізнаєтеся дійсний параметр автономності.

Потужність двигуна

Цей параметр може бути від 500 до 2000 Вт і навіть більше. Потрібно враховувати наявність прав на управління транспортом із сильним двигуном. Якщо водій опанував категорію А1, може керувати електроскутером із потужністю мотору до 4 кВт. Цього цілком достатньо для пересування до місця роботи, магазина тощо.

Розташування двигуна — важливий момент, який впливає на комфортність їзди. Здебільшого виробник монтує його в заднє колесо. Іноді двигун встановлюють у межах корпуса, а привід може бути ланцюговим або ремінним.

Колеса та тип підвіски

Якщо дороги далекі від ідеалу, потрібно враховувати цей недолік, особливо для пересування ґрунтовим покриттям. Великі колеса значно легше долають ями. Пошкоджень можна зазнати під час удару, тому добре, якщо обід має достатню товщину. Завдяки м’якій підвісці водій може рухатися далі.

Якщо їздитиме складними дорогами, вибирайте скутер із великими колесами, товстими шинами та м’якою підвіскою. Діаметр становить від 10 до 18 дюймів. Для пересування містом підійде від 10 до 12. Для бруківки та ґрунтового покриття вибирайте колеса 14–18 дюймів. 

Оснащення та дизайн

Хоча ці параметри не є ключовими, на них також потрібно звертати увагу. Мінімальний набір такий:

  • дзеркало;
  • задній ліхтар та передня фара;
  • РК-монітор або спідометр;
  • місце для зберігання речей;
  • покажчики поворотів.

Якщо любите подорожувати, не буде зайвим додатковий бокс. Добре, коли є ручки для пасажира, за які він триматиметься. Електроскутер — це засіб, яким користуються постійно. Тому він має відповідати стилю водія, хоча функціональність стоїть на першому місці. Вибір досить великий, можна купити класичну модель, скутер у вигляді байку будь-якого кольору та інші. Зважаючи на ці поради, ви знайдете засіб, який відповідатиме вашим вимогам та не розчарує.

На правах промо

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.