Відео Люди Світ

“Незалежність – це можливість займатися кіно і мистецтвом”, – режисерка з Франківська Надія Парфан (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

До 25-річчя Незалежності України hromadske.ua записало відеосюжет про те, що таке незалежність для кожного зокрема. У проекті взяла участь режисерка з Франківська Надія Парфан, яка нині мешкає у Києві.

«Незалежність для мене – це можливість займатися кіно і мистецтвом. Це можливість втілювати ідею, бути авторкою, бути творцем. Це творча свобода» — говорить Надія.

Надія Парфан – активна учасниця кінофестивального руху в Україні. Поєднавши свою освіту антрополога та любов до кінематографу, створила свій фестиваль, що поєднав кіно та урбаністику. Місцем проведення фестивалю «86» стало місто Славутич.

“Є культура – а є незалежна культура. Незалежна культура – це, наприклад, знімати кіно з копійчаним бюджетом. Проводити фестиваль, у якого до останнього тижня не підтверджене фінансування. Вкладати свої нечисленні заощадження у ризикований кінопрокатний проект. Не знати, чи буде у тебе завтра достатньо, щоб заплатити за комунальні. Це дуже непросто – не намагайтеся повторити. Я би давно перестала. Але, здається, вже пізно: одного разу з тобою стається творча свобода – і ти більше не можеш без неї жити”.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.