Люди

«Не переселенець йде до нас, а ми йдемо до нього», – про допомогу біженцям у Франківську

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У вівторок, 8 грудня, в Івано-Франківську відбувся круглий стіл на тему «Чи є рішення для проблем переселенців?», пише ГК.

DSC_0823[1]

У рамках круглого столу підвели підсумки роботи проекту «Адвокація та правова допомога внутрішньо-переміщеним особам в Україні», який реалізується Данською радою у справах біженців і Всеукраїнським благодійним фондом «Право на захист» за підтримки Управління Верховного комісара ООН у справах біженців.

Цей проект спрямований на захист індивідуальних прав, розвиток громадянського суспільства і законодавчу ініціативу. Він охопив 20 областей України, в тому числі Донецьку та Луганську, а адресну допомогу отримали понад тисячу сімей, зокрема, 125 в Івано-Франківській області.

«Найперше, з чим стикаються переселенці – це питання реєстрації, друге – підтвердження статусу внутрішньо-переміщеної особи. А вже потім пошук житла, роботи, питання освіти тощо, – говорить Ольга Люта, регіональний координатор програми розбудови спроможностей проекту, представник Данської ради у справах біженців. – Для того, щоб вирішити ці проблеми, необхідно скоординувати зусилля уряду та суспільства. При цьому важливо приділяти увагу не тільки вирішенню термінових гуманітарних проблем, а й виробленню довготривалих рішень».

Крім того, вона зазначила, що основним формантом їхньої роботи є надання юридичних консультацій у мобільному форматі.

«Не переселенець йде до нас, а ми йдемо до нього, – каже Люта. – Однією з ключових особливостей проекту є унікальний досвід співпраці міжнародної та національної організацій на всіх рівнях: від моніторингу ситуації на місцях до впровадження системних змін до законодавства».

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні