Люди

Назвав депутатку «відьмою». Звільнили секретаря Коломийської міськради

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Секретаря Коломийської міської ради Андрія Куничака звільнили після того, як під час засідання в листопаді минулого року він назвав «відьмою» депутатку Галину Белю.

Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець,  пише Громадське.

За його словами, секретар вжив висловлювання, що дискримінують депутатку за ознакою статі. Вони «принижують жінку, порушують її право на повагу до честі, гідності та впливають на ділову репутацію як депутата міської ради».

Лубінець також розповів, що до нього звернулась і сама потерпіла. Після цього за цією справою відкрили провадження.

Поведінку секретаря міськради розглянули на засіданні Постійної комісії, на якій були присутні обидві сторони. Згодом Коломийська міська рада ухвалила достроково припинити повноваження свого секретаря.

Більше про інцидент

ЗМІ поширювали уривок із запису засідання у листопаді минулого року. Як писав «Гендер у деталях», тоді відбувалася сесія міськради, на якій планували розглянути питання про дострокове припинення повноважень секретаря Андрія Куничака.

Виступаючи, він порівняв депутатку Галину Белю з відьмою. Після цього в залі почали аплодувати, а згодом на тлі цього випадку в соцмережах поширювали заклики «спалити відьму».

В Офісі омбудсмена підтвердили, що такі висловлювання Куничака містять ознаки дискримінації за ознакою статі та порушення норм та правил етичної поведінки депутатів місцевих рад, передбачених, зокрема, статтею 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.