Люди

Навіщо потрібні інтерферони?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Коли лікар рекомендує засоби від ГРВІ, у списку часто можна знайти препарати інтерферону. Це ліки, які містять білок, що зазвичай продукується в природний спосіб організмом. Інтерферон з’являється як відповідь на віруси та чужорідні агенти. Такий засіб допомагає людині в боротьбі із захворюванням. Розберемося з принципом дії препаратів із вмістом інтерферону.

Навіщо потрібні інтерферони?

Особливості дії ліків з інтерфероном

Перш за все варто наголосити, що вироблення інтерферону є природною реакцією організму. Тобто завдяки застосуванню ліків ви підвищуєте його концентрацію, а отже, допомагаєте в боротьбі з вірусами. Принцип дії інтерферону є таким:

  • активує хімічні реакції, за допомогою яких блокується продукування РНК та ДНК, що містять вірус;
  • має вплив на сусідні клітини, припиняючи їхню чутливість до збудників інфекцій;
  • призупиняє розмноження вірусу двома вказаними вище діями.

Чому лікарі призначають такі препарати під час гострих респіраторних вірусних інфекцій? Це пов’язане з тим, що організм не має змоги постійно виробляти інтерферон. У відповідь на вторгнення вірусу активація вироблення цього білку справді відбувається, але його кількість поступово знижується. А прийом додаткових імуномодуляторів сприяє швидкому одужанню.

Як використовувати інтерферон?

Найкраще рішення — пити препарати з вмістом інтерферону лише за призначенням лікаря. Як правило, такі ліки рекомендують або за умови наявності певної хвороби, або з метою профілактики (наприклад, у період епідемій).

До речі, ліки з інтерфероном призначають не лише для лікування респіраторних вірусів. Також вони актуальні в комплексі терапії при герпесі, гепатиті, розсіяному склерозі, гінекологічних, онкологічних захворюваннях, вірусах імунодефіциту.

Важливо розуміти, що такі препарати є допоміжними засобами, а не чарівними пігулками від усіх можливих хвороб. Також не варто зловживати використанням інтерферонів, адже це може спричинити припинення вироблення інтерферону самим організмом.

Імунна система, що постійно активно збуджується імуностимуляторами, навіть може стати агресивною до самої людини. Не забувайте про здоровий спосіб життя, заняття спортом, відпочинок, прийом вітамінів, адже всі ці фактори серйозно впливають на захисні функції організму. Якісні вітаміни та препарати інтерферону ви можете знайти завдяки пошуку в МІС Аптека 9-1-1.

Промо

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.