Люди Світ

Найкращі учні франківського ліцею отримали грошові винагороди від Фонду випускників України

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У п’ятницю, 19 травня, Івано-Франківський фізико-технічний ліцей відзначив 25-літній ювілей.

Директор ліцею Мирослав Янишівський згадав перші дні народження закладу. 17 травня 1992 року на засіданні вченої ради прийняли рішення створити ліцей при університеті нафти і газу (ІФНТУНГ). А згодом, 7 серпня 1992 року, вийшло й розпорядження.

На фото: випускники ФТЛ

Ідея створення ліцею належить професору ІФНТУНГ Василю Степанюку і Богдану Томенчуку, нині керівнику регіонального центру оцінювання якості освіти. Ідею всіляко підтримав ректор університету Євстахій Крижанівський. Того року першими учнями стали 112 ліцеїстів, а навчали їх 18 викладачів.

“Тоді у новій державі ми хотіли створити нову школу. Відтоді минуло 25 років, – говорить Мирослав Янишівський. – За цей час ми переробили море роботи. 25 років для закладу – як справжнє повноліття. Сьогодні ліцей – сучасний заклад освіти з найкращими галицьким традиціями. А найголовніше – відповідає запитам сучасної людини”.

Богдан Томенчук розповідає, що ліцей задумали ще в 1990-му, на першому майдані.

“Ми в березні 90-го задумали вервицю елітарної освіти, – говорить Томенчук. – І коли утворювався ФТЛ, ми отримали такий спротив, що зрозуміли – ми на правильному шляху”.

З нагоди ювілею випускниця ФТЛ Надія Варгола, яка заснувала Фонд випускників України, вручила від фонду три грошові винагороди найкращим учням ліцею: першокурсниці Валентині Яковин, учениці ІІ курсу Анастасії Гук та учневі ІІІ курсу Володимиру Ільківу.

На сьогодні фонд зібрав для ФТЛ 230 тис грн .

“Сподіваюся, це лише початок, і з допомогою фонду ви зможете втілити нові проекти й досягнути ще вищих результатів, – говорить Надія Варгола. – Бути успішним – це допомагати іншим стати успішними. Тож, за вами – мрії та високі цілі”.

Зі сцени гостей ювілею привітала виступами творча група ліцею.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні