Люди Фото

На виставку до Франківська завітав консул Польщі у Львові

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Центр польської культури та європейського діалогу та Інститут національної пам’яті в Варшаві, у співпраці з Генеральним Консульством РП у Львові презентували фото-виставку «Мовчки, кличуть».

DSC_0181

Вона присвячена пошуковим роботам останків жертв комуністичного режиму 1944-1956 років. Розкопки проводили Інститут національної пам’яті (ІНП) спільно з Радою охорони пам’яті боротьби та мучеництва на полі «Л» Повонзковського військового кладовища у Варшаві у 2012-2014.

DSC_0169

За словами директора центру Мар’ї Осідач, після Другої світової війни Польща фактично була окупована СРСР.

DSC_0189

«Радянська влада реалізовувала свій комуністичний план на цій території за допомогою польських комуністів, – розповідає Мар’я Осідач. – У всій цій продуманій системі не було місця для тих, хто був проти неї. Жертвами радянської влади були солдати Армії Крайової, народних збройних сил, хлопських батальйонів і багато інших політичних угрупувань, заборонених на той момент у Польщі. Масові арешти, суди, кара смерті. Людей мордували в темниці і страчували».

DSC_0168

Також Мар’я Осідач додає, що і центр, і генеральне консульство буде організовувати подібні події, присвячені Другій світовій війні, впродовж року.

DSC_0195

«Це трагічна подія в світі, – говорить директор центру. – Ми хочемо показати, що історію варто знати, бо вона вчить. Дуже подібно радянська влада, але зараз вона можливо називається інакше, робить з нашими українцями, які воюють на сході».

DSC_0194

На відкритті виставки був присутній консул РП у Львові Яцек Жур та Директор ІНП у Варшаві Яцек Павловіч.

DSC_0170 DSC_0175 DSC_0190 DSC_0193 DSC_0157 DSC_0156

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні