Вітамін Д відіграє важливу роль в організмі людини. У чоловіків цей вітамін має особливе значення, оскільки він допомагає підтримувати сили, забезпечує нормальний рівень тестостерону та здоров’я кісток.
Основну частину вітаміну організм отримує від їжі та сонця, але під час нестачі краще додатково вживати спеціальні вітамінні препарати, такі як Детримакс (https://detrimax.ua/).
У цій статті розглянемо основні аспекти, пов’язані з вітаміном Д у чоловіків, а саме: чинники, що впливають на його рівень, симптоми дефіциту та методи профілактики.
Чинники, що впливають на рівень вітаміну Д у чоловіків
Чоловіки, особливо ті, хто веде активний спосіб життя, мають бути уважними до рівня вітаміну Д у своєму організмі. Рівень вітаміну може знижуватись через такі чинники:
Нестача сонця. Вітамін Д виробляється в організмі під дією сонячних променів. Жителям регіонів з низькою кількістю сонячних днів рекомендується звертати більше уваги на свій рівень вітаміну.
Неправильне харчування. Продукти, що містять найбільшу кількість вітамін Д, мають бути присутніми у раціоні чоловіків щодня.
Вік. З віком рівень вітаміну Д в організмі знижується, тому людям старшого віку треба забезпечувати додаткове його споживання.
Симптоми дефіциту вітаміну Д та профілактика
Чоловіки, які страждають від дефіциту вітаміну Д, можуть відчувати такі симптоми:
- Постійна втома та зниження працездатності та погіршення загального самопочуття.
- Болі в кістках та суглобах, дискомфорту.
- Депресія, похмурий настрій та тривожність.
- Зниження імунітету та схильність до частих захворювань.
- Погіршення якості сперми (зниження рухливості сперматозоїдів, що може призвести до проблем з запліднюваністю).
Методи профілактики та підвищення рівня вітаміну Д:
Щоб підтримувати оптимальний рівень вітаміну Д в організмі, чоловікам треба дотримуватися таких рекомендацій:
- Включайте у свій раціон продукти, багаті вітаміном Д, такі як риба, морепродукти, яйця та молочні продукти.
- Вживання вітамінних комплексів. Але як і для будь-якого препарату, перед вживанням потрібна консультація лікаря щодо дозування.
Серед відомих препаратів, які здатні підтримувати добову норму вітаміну Д є Детримакс®. В кожній упаковці є інструкція, завдяки їй ви зможете дізнатися, як приймати. Крім того, на сайті також можна знайти детальну інформацію про препарат та його прийом. В залежності від дозування, прийом може бути за наступною схемою:
- Детрімакс® 1000 МО — діти віком від шести років по 1 кап. раз на 2 дні, а дорослі по 1 кап. раз на день під час вживання їжі, запиваючи водою.
- Детрімакс® 2000 МО — дорослі по 1 кап. раз на день під час вживання їжі, запиваючи водою.
- Детрімакс® 4000 МО — дорослі по 1 кап. раз на 2 дні під час вживання їжі, запиваючи водою.
Попри те, що препарат Детримакс® вважається дієтичною добавкою, приймати його треба за попередньою рекомендацією лікаря.
1. Robert P Heaney, Robert R Recker, James Grote etc. Vitamin D(3) is more potent than vitamin D(2) in humans. J Clin Endocrinol Metab. 2011 Mar;96(3):E447-52.
2. John N Hathcock, Andrew Shao, Reinhold Vieth etc. Risk assessment for vitamin D. Am J Clin Nutr. 2007 Jan;85(1):6-18.
3. Rathish Nair and Arun Maseeh. Vitamin D: The “sunshine” vitamin. J Pharmacol Pharmacother. 2012 Apr-Jun; 3(2): 118–126.
На правах промо
Comments are closed.