Люди Світ

На місці “п’яного базару” у Франківську буде торговельний центр

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

13 березня комісія зі спірних питань генерального плану не підтримала пропозицію місцевого підприємця Ігоря Метрюха про облаштування на території “п’яного базару” рекреаційної зони.

17 січня, під міською радою Івано-Франківська зібрався мітинг. Люди були обурені тим, що розробляючи генплан міста, влада, нібито, не враховує пропозиції громади. Основною ж проблемою було створення у центрі Франківська рекреаційної зони, яку архітектори в генплані не передбачили, а в майбутньому і меморіал.

Читайте також: Франківці вимагають створити рекреаційну зону на місці Новгородського ринку

В свою чергу міська архітектура запропонувала на місці “п’яного базару” побудувати сучасний торгово-розважальний центр, а поруч облаштувати сквери. Також на цій території передбачається створення транспортної розв’язки, яка з’єднає Південний та Північний бульвар, вулицю Бельведерську, Тичини і проходитиме через Новгородський ринок

Сьогодні це питання розглянула спеціально створена комісія, яка підтримала пропозицію архітектури.

Читайте також: У Франківську обговорили генплан. Мости, паркінгі, розв’язки – місто для машин?

Франківський архітектор Олександр Микуляк зазначив, що створення суцільної зеленої зони на території діючого базару є просто абсурдним. Це велика ділянка, облаштування якої потребує значних коштів, яких місто немає. А щодо меморіального скверу то це є порушенням будь яких санітарних норм.

” Це не правильно – в середмісті, в житловому кварталі будувати меморіал. Нам потрібно вирішити: або змінити призначення цієї території, або залишити, як є, але впорядкувати”, – каже директор Департаменту архітектури та містобудування  Володимир Гайдар.

Читайте також: Біля міського озера буде житлова забудова від “Вамбуду” та зелена зона

На думку архітекторів, місцевим підприємцям добре відомо, що якби комісія погодилась на їхні вимоги, то місто б не знайшло грошей на облаштування рекреаційної зони і тоді б «п’яний базар» залишився на своєму місці, а згідно з Генпланом його мають пере форматувати.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів: