Люди Фото

На Івано-Франківщині започаткують щорічну премію Андрея Шептицького

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

22 січня в Івано-франківській ОДА відбулася прес-конференція губернатора області Олега Гончарука та Архієпископа і Митрополита Івано-Франківської архієпархії УГКЦ Володимира Війтишина щодо відзначення 150-ї річниці з дня народження митрополита Андрея Шептицького.

IMG_4756

 

Володимир Війтишин відзначив, що митрополит Андрей розпочинав свою душпастирську діяльність саме з Івано-Франківська тому віряни області забов’язані гідно вшанувати його пам’ять.

“Ми мали би зробити це на правду гарно, як ми це вміємо, і не раз робили. Аби показати нашу працю, не тільки наше місто, а й показати наше прекрасне Прикарпаття», – зазначив владика.

IMG_4757

Також, Володимир Війтишин наголосив на тому, що Андрей Шепртицький завжди працював на благо держави та підтримував українських патріотів.

IMG_4759

 

 

Олег Гончарук в свою чергу відзначив, що в нинішній ситуації, в час неоголошеної війни, гучні святкування не є доречними. У зв’зку з цим було прийнято рішення зосередити увагу на проведенні духовно-просвітницьких заходів.

“20 січня мною було підписано розпорядження в якому, власне, і відображені ті заходи, які запропонувала спеціально створена група з представників духовенства, облдержадміністрації, громадськості та облради, – розповів Гончарук. – Зокрема, у травні буде проща до Зарваниці. Пам’яті митрополита також буде присвячена патріарша піша проща до Крилоса та встановлення в Івано-Франківську пам’ятника Андрею Шептицькому”.

IMG_4762

 

Окрім того, за словами Гончарука, в області буде започаткована щорічна премія імені патріарха Володимира Романюка та петрополита Андрея Шептицького, в якій будуть представлені номінації: духовне друковане слово; образотворче народне сакральне мистецтво; реставрація сакральних об’єктів; новостворені сакральні об’єктів.

“В такий спосіб, я сподіваюся, нам вдасться започаткувати хорошу традицію пошанування пам’яті митрополита і відзначення, на найвищому рівні в області, духовно-просвітницьких робіт релігійного спрямування”, – підсумував Гончарук.

IMG_4775 IMG_4774 IMG_4773 IMG_4770 IMG_4768

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні