Люди

На Івано-Франківщині 230 дітей потребують усиновлення

Google+PinterestLinkedInTumblr
На Прикарпатті проживає 230 дітей, які потребують усиновлення. Це — ті діти, які мають статус сироти або позбавлені батьківського піклування.

Про це в ефірі Суспільного розповів начальник Івано-Франківської обласної служби у справах дітей Іван Ковалик, пише Суспільне.Карпати.

“Дуже рідко у нас сиротами залишаються діти, батьки яких загинули чи померли. Здебільшого сиротами стають при живих батьках, коли тих позбавляють батьківських прав. Це — біда, це — трагедія. Спочатку, коли трапляються негаразди у сім’ї, ми вилучаємо звідти дитину і намагаємося потім повернути її в біологічну сім’ю. Але, коли вже вичерпані усі можливості, батьків позбавляють прав. Тоді дитині надається статус позбавленої батьківського піклування. Після цього її можна усиновити”, — каже Іван Ковалик.

За його словами, в області проживає 460 усиновлених дітей віком до 18 років. В середньому на Івано-Франківщині щороку усиновлюють від 20 до 30 дітей.

Іван Ковалик каже, на сьогодні в області є 80 кандидатів, які хочуть усиновити дітей. Кількість потенційних усиновлювачів збільшується.

“Колись люди думали, що усиновлювати дитину соромно. Ще років 6-7 тому усиновлювачі соромилися розповідати про те, що жінка не може народити та хоче взяти собі дитину. Був у моїй практиці випадок. Прийшла жінка, яка хотіла усиновити дитину. Потім бачу її на вулиці із животом. А виявилося, що вона підкладала подушку, імітуючи вагітність — так боялася осуду від рідних і знайомих. Але сьогодні ситуація змінюється, люди вчаться переборювати свій страх. Бо ми почали пропагувати усиновлення, розповідати, що ця дитина шукає тата і маму. І це спрацьовує”, — розповідає Іван Ковалик.

Читайте: Олена Стрижак із Франківська взяла під опіку чотирьох сиріт і знає, що таке щастя

Зазвичай, каже начальник Івано-Франківської обласної служби у справах дітей, майбутні батьки хочуть взяти малих дітей до трьох років і без серйозних захворювань. Але, знайомлячись з дітьми ближче, беруть і доросліших.

Іван Ковалик каже, усиновлюють навіть по кілька дітей в одну сім’ю. Минулого року три сім’ї усиновили по троє дітей.

За його словами, упродовж останніх шести років кількість дітей, які отримують статус сиріт та позбавлених батьківського піклування, на Прикарпатті зменшується. У 2016 році статус сироти та позбавленої батьківського піклування набули 189, то цьогоріч із січня до вересня — 80 дітей.

Іван Ковалик каже, що на обліку у службах у справах дітей в області на сьогодні перебуває 1 230 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування. Приблизно 94% з них проживають у прийомних сім’ях чи дитячих будинках сімейного типу. В інтернатних закладах залишаються діти, які мають проблеми зі здоров’ям або важку інвалідність.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.