Люди

На горі Піп Іван хочуть «поселити» рятувальників-добровольців

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На Франківщині хочуть створити Карпатську добровільну рятувальну службу за аналогом польського «GOPR», в якій на волонтерських засадах працюватимуть професійні альпіністи. Почати хочуть з рятувального пункту в обсерваторії на горі Піп Іван.

IMG_0378
З такою ініціативою до громадської ради при ДСНС області звернувся Івано-Франківський гірський клуб «Вікінг Екстрім».
Пропозицію клубу громадська рада розглядала сьогодні, 16 грудня. Представляв її заступник голови ради, альпініст і член «Вікінг Екстріму» Олексій Драпак.

«Ситуація з гірсько-рятувальним загоном сьогодні не найкраща, – почав він. – Загін не отримує фінансування і фактично свою діяльність проводить на власному спорядженні. У когось воно є, а в когось немає. А те, що наявне на балансі, – це 30 роки минулого століття. Ситуація вкрай небезпечна, бо щороку Карпати відвідують близько 3 млн. туристів, щороку в Карпатах губляться люди, особливо небезпечно це у зимовий період. В нас у Карпатах десь щороку є 2-3 загиблих. На державному рівні загін не забезпечується фінансово, а забезпечувати з інших джерел, крім як власні чи державні кошти, ДСНС заборонено».

Тому і пропонують створити Карпатську добровільну рятувальну службу. Аналогом для якої є польський «GOPR», де під керівництвом працівників державної служби працюють волонтери, беруть участь у пошукових і рятувальних роботах. Фактично фінансування цієї служби за державний кошт не проводиться. Все фінансування покладено на спонсорську допомогу, це громадська організація, яка може брати гранти.

IMG_0381

«Зараз ми провели величезну комунікативну роботу з іншими ГО і вони готові долучитися до цієї роботи, – заявив Драпак. – Щодо місця, то наразі відбувається створення аварійно-рятувального пункту на горі Піп Іван. Там уже є кімната, де може переночувати 1-2 людини».

Щодо «Вікінг Екстріму» – то це неприбуткова громадська організація, яка займається популяризацією спорту. За словами Драпака, за плечима у членів клубу сходження у Карпатах, Альпах, Криму, на Кавказі.

IMG_0380

«Члени клубу – кваліфіковані альпіністи. В пілотному проекті пропонуємо постійне цілодобове чергування вахтовим методом силами членів клубу, – зазначив він. – Далі думаємо, що до цієї роботи приєднаються  інші ГО, служба розростеться і ми таки підемо в європейському напрямку, зможемо надавати якісну допомогу людям, які постраждали».

Разом із тим Олексій Драпак відзначив, що є прогалини у законодавстві щодо самого залучення ДСНС волонтерів до своїх робіт. Інші члени громадської ради теж говорили про проблеми, які виникнуть через «білі плями» у законах. Але ніхто не сказав, що їх вирішити неможливо. Просто треба починати знизу, а не чекати поки нардепи спроможуться проголосувати той чи інший закон.
Врешті, вирішили звернутися з пропозицією до ДСНС розглянути можливість створення такої добровільної служби. А також зібрати ініціативну групу, яка має опрацювати законодавчу базу з цього питання. І ще – вийти на конструктивний діалог з Прикарпатським університетом, який є власником обсерваторії.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.