Люди Фото

На Франківщині стартував театральний фестиваль “Коломийські представлення” (ФОТО)

Google+PinterestLinkedInTumblr

У неділю, 4 вересня, в Коломиї відкрив завісу 8-й всеукраїнський театральний фестиваль “Коломийські представлення”. Фестиваль триватиме тиждень – до 11 вересня включно.

teatr

“Коломийські представлення” у Міністерстві культури називають одним із найкращих театральних фестивалів, які відбуваються в Україні.

Розпочався фестиваль виставою “Катерина” за Тарасом Шевченком у постановці щорічного учасника фестивалю Львівського національного музично-драматичного театру ім. Марії Заньковецької, повідомляє “Дзеркало Коломиї”.

teatr1

До складу експертів входять провідні театральні критики України. Цього разу до журі включено відомого кіноактора, народного артиста України Івана Гаврилюка.

Господарі фестивалю розповіли про концепцію “Коломийських представлень” і підбір театральних колективів. Участь візьмуть 11 театрів, серед них – два польські театри з міст Жешува та Любліна.

На жаль, відмовилися приїхати румуни. Відмову пояснили якимись надуманими міркуваннями безпеки, – мовив директор Коломийського театру Дмитро Чиборак.

teatr2

Журналістів на прес-конференції цікавили критерії відбору театральних колективів для участі в фестивалі, а також напрямки репертуарної політики у масштабі всеукраїнському. Чи не відображається в репертуарах українських театрів наша дійсність, зокрема героїка Майдану й війни з російським агресором?

Академік і театрознавець Ростислав Коломієць дав резонну відповідь: злободенні теми порушують газети й телепередачі. Театр, як вид мистецтва, має дещо інші функції й завдання. Працювати на догоду публіці – неправильно.

Щодо теми Майдану й війни, то з’явилося вже декілька тематичних п’єс, але всі вони грішать кон’юнктурою й низькою художньою якістю. Очевидно, потрібен час і дистанція, аби глибоко осмислити все, що нині в Україні відбувається і втілити це осмислення у достойні художні форми.

Гості відзначили, що Коломия – єдине серед малих міст України, де живе давня театральна традиція. Для того, аби її підтримувати, треба так мало і водночас так багато – просто відвідувати вистави.

 

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.